کد خبر: 615197
تاریخ انتشار :

طلا گران شد؟

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

در بازار معاملات آتی امریکا، هر اونس طلا با ۰.۷ درصد افزایش، در ۱۷۲۸ دلار و ۳۰ سنت بسته شد و برای کل هفته تنها ۰.۲ درصد کاهش نشان داد.

به گفته فیلیپ استرایبل، استراتژیست ارشد بازار در شرکت بلو لاین فیوچرز، نرخ طلا در جهت صعودی، تصحیح شد و طلا می‌تواند پیش از این که بازده اوراق قرضه روند صعودی خود را ازسربگیرد و نرخ این فلز ارزشمند را دوباره پایین ببرد، تا سطح ۱۷۴۰ دلار پیشروی کند.

شاخص دلار از رکورد روز چهارشنبه که بالاترین حد پنج ماه اخیر بود، عقب نشینی کرد و طلا را برای خریداران غیرامریکایی ارزانتر ساخت.

عامل دیگری که به جذابیت سرمایه‌گذاری در طلا افزود، آماری بود که نشان داد شمار متقاضیان بیمه بیکاری در امریکا هفته گذشته رشد غیرمنتظره‌ای پیدا کرد. همچنین رونمایی برنامه اشتغال دو تریلیون دلاری جو بایدن، رئیس‌جمهوری امریکا که به نگرانیها نسبت به رشد تورم دامن زد، عامل دیگری بود که از افزایش نرخ طلا پشتیبانی کرد.

اگرچه طلا پناهگاه امن دارایی در برابر تورم شمرده می‌شود اما بازده بالاتر اوراق قرضه، هزینه نگهداری این فلز را افزایش داده و به جذابیت سرمایه‌گذاری در آن لطمه می‌زند.

جیمز استیل، تحلیلگر ارشد فلزات ارزشمند بانک HSBC در یادداشتی نوشت: عقب نشینی بازده اوراق قرضه همزمان با کاهش فشار تورمی، احتمال بهبود نرخ طلا را تقویت می‌کند.

در بخش بازار فیزیکی، منابع دولتی اعلام کردند واردات طلای هند در مارس در نتیجه کاهش مالیات واردات و افت قیمتها، به رکورد ۱۶۰ تن صعود کرد که ۴۷۱ درصد در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته افزایش نشان داد.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، هر اونس نقره با ۲.۱ درصد افزایش، به ۲۴ دلار و ۸۹ سنت رسید. هر اونس پلاتین برای تحویل فوری با ۱.۸ درصد افزایش، ۱۲۰۸ دلار و ۴۲ سنت معامله شد. هر اونس پالادیم برای تحویل فوری ۱.۳ درصد صعود کرد و در ۲۶۵۱ دلار و ۷۹ سنت ایستاد.

منبع: اقتصاد نیوز

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما

Markets