کد خبر: 615357
تاریخ انتشار :

محاسبه میزان درآمد سردخانه

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) : پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

برای محاسبه میزان درآمد سردخانه باید هزینه ساخت سردخانه، هزینه نگهداری و درآمد حاصل از آن را بتوانیم به خوبی محاسبه نماییم، در اینجا قصد داریم برای حالت های مختلفی این برآوردها را انجام دهیم تا شما بتوانید راحت تر تصمیم گیری نمایید.

محاسبه میزان درآمد سردخانه

هزینه ساخت سردخانه

برای محاسبه هزینه ساخت سردخانه باید معیارهای مختلفی را در نظر بگیریم تا بتوانیم به صورت تقریبی هزینه ساخت سردخانه را محاسبه نماییم.

در ساخت سردخانه ابتدا باید مساحت یا حجم مورد نیاز برای ساخت سردخانه را مشخص کنیم که بر اساس بودجه مد نظر شما و همچنین زمینی که در اختیار دارید می تواند متفاوت باشد.

معیار دیگری که در هزینه ساخت سردخانه تاثیر گذار می باشد دمای داخل آن می باشد، سردخانه ها را به دو دسته کلی سردخانه زیر صفر و سردخانه بالای صفر دسته بندی میکنیم که دمای داخل آن به محصولی که قرار است در آن نگهداری کنیم بستگی دارد.

معیار دیگری که در هزینه ساخت سردخانه تاثیر گذار می باشد نوع آب و هوای منطقه می باشد، هزینه ساخت سردخانه در مناطق گرمسیر نسبت به مناطق سردسیر بیشتر می باشد همچنین هزینه نگهداری محصولات در سردخانه مناطق گرمسیر 10 درصد بیشتر می باشد.

در صورتی که قصد دارید سردخانه از نوع آمونیاکی داشته باشید باید در نظر بگیرید که برای مجموعه ها در ابعاد کوچک توجیه اقتصادی ندارد و حتما باید سردخانه صنعتی در متراژ وسیع داشته باشید تا میزان درآمد سردخانه کاهش نیابد.

بعد از مشخص شدن موارد فوق بر روی محاسبه قیمت سردخانه کلیک نمایید و از طریق فرم مشاوره رایگان برای محاسبه قیمت تمام شده سردخانه خود اقدام نمایید.

محاسبه میزان درآمد سردخانه

هزینه نگهداری سردخانه

یک بخش از هزینه نگهداری سردخانه که شامل حقوق پرسنل می باشد کاملا قابل محاسبه می باشد اما موارد دیگری وجود دارد که اهمیت بسیار بالایی دارند و در ادامه به تفکیک برای شما توضیح خواهیم داد.

هزینه برق سردخانه

هزینه برق سردخانه بر اساس نوع و حجم سردخانه متفاوت می باشد اما نکته ای که در آن حائز اهمیت است بهینه بودن سیستم سردخانه شما می باشد به این معنی که اگر مجموعه شما توسط یک تیم متخصص و حرفه ای طراحی نشده باشد می تواند هزینه های سرسام آوری را به شما تحمیل و میزان درآمد سردخانه را کاهش دهد.

در طراحی سردخانه باید محاسبات به صورت کاملا دقیق انجام شود تا سیستم بهینه کار کند همچنین استفاده از عایق های مناسب که برای ساخت سازه سردخانه از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشد.

در صورتی که تجهیزات استفاده شده در مجموعه شما از کیفیت مناسب و خوبی برخوردار نباشد باعث اتلاف انرژی و مصرف بیش از حد برق می شود.

استفاده از عایق کف، ساندویچ پانل سقفی و دیواری با ضخامت مناسب و کیفیت خوب به همراه درب سردخانه متناسب با دمای مجموعه، در هزینه نگهداری و میزان درآمد سردخانه تاثیر گذار خواهد بود.

هزینه تعمیرات سردخانه

عامل دیگری که در میزان درآمد سردخانه یا هزینه نگهداری تاثیر گذار می باشد استفاده از تجهیزات و قطعات با کیفیت بسیار بالا از برندهای مطرح دنیا که هزینه تعمیرات و نگهداری شما را کاهش و میزان درآمد سردخانه را افزایش دهند.

تجهیزاتی که در کشور خودمان تولید نمی شود بهتر است از بهترین برندها دنیا استفاده شود تا طول عمر بالایی داشته باشند تا هزینه نگهداری شما را کاهش دهند.

دیگر تجهیزاتی که در داخل کشور تولید می شوند، بهتر است از تولید کننده آن در داخل تهیه نمایید تا از خدمات پس از فروش و گارانتی معتبر آنها بهره ببرید و تا مدت زمان مشخصی نیاز به پرداخت هزینه بابت تعمیر و نگهداری این تجهیزات نخواهید داشت.

بهتر است قرارداد ساخت سردخانه خود را به شرکتی بسپارید که حداقل یک سال یا بیشتر مجموعه شما را گارانتی نماید و قرارداد رسمی و محکمی با آنها ببندید و از کار کردن با مجموعه های ناشناس و افراد شخصی بپرهیزید چرا که گارانتی کار بسیار ارزشمند می باشد و می تواند در میزان درآمد سردخانه شما نیز تاثیر گذار باشد.

هزینه فاسد شدن مواد داخل سردخانه

این بخش از هزینه را می توان کاملا حذف نمود و میزان درآمد سردخانه را افزایش داد به این صورت که کار خود را به یک شرکت با سابقه طولانی و معتبر بسپارید تا در مدتی که مجموعه شما دارای گارانتی می باشد از سرویس های دوره ای منظم استفاده نمایید و مطمئن شوید که هیچ مشکلی برای سردخانه شما پیش نیاید.

همچنین پس از اتمام مدت گارانتی از شرکت سازنده درخواست نمایید که به صورت دوره ای تجهیزات سردخانه شما را برسی و بازدید نمایند تا در صورت مشاهده هرگونه مشکلی آن را سریعا برطرف نمایند.

معمولا در ساخت سردخانه سازنده های حرفه ای تجهیزات استفاده شده در مجموعه را به گونه ای انتخاب میکنند که در صورت از کار افتادن یکی از قسمت ها دیگر تجهیزات بتوانند تا حدودی عدم کارایی آن بخش را جبران نمایند.

مانند استفاده از 2 کمپرسور 30 اسب بخار به جای یک کمپرسور 60 اسب بخار که در صورت عدم فعالیت یکی از این دو موتور دیگری بتواند تا حدی دمای سردخانه را حفظ نماید.

همچنین در مجموعه های حساس یک سری تجهیزات و قطعات به عنوان تجهیزات پشتیبان در مجموعه شما قرار میگیرد تا در صورت بروز هر گونه مشکل از آنها استفاده شود و با جلوگیری از خرابی محصولات میزان بازدهی سردخانه را افزایش دهد.

در صورت رعایت موارد فوق میتوان هزینه فاسد شدن مواد داخل سردخانه را به کلی حذف نمود و میزان درآمد سردخانه را افزایش دهیم.

شما می توانید برای انجام پروژه های خود به مجموعه صنایع برودتی نوری مراجعه نمایید تا این خدمات را طبق توصیه های بالا برای شما انجام دهند برای دریافت مشاوره رایگان هم می توانید به وبسایت این شرکت مراجعه نمایید.

درآمد حاصل از نگهداری مواد غذایی

برای محاسبه میزان درآمد حاصل از نگهداری مواد غذایی میتوانید محاسبات راحتی را انجام دهید به این صورت که سالانه تعرفه نگهداری مواد غذایی توسط سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولید کنندگان منتشر می شود و شما می توانید با مشاهده این لیست بر اساس ظرفیت سردخانه خود محاسبات نسبتا دقیقی داشته باشید.

نکته دارای اهمیت دیگری که در انجام این محاسبات باید مد نظر شما باشد محصولات تولیدی منطقه شماست. به این دلیل که هزینه نگهداری محصولات متفاوت می باشد و شما باید محاسبات خود را بر این اساس انجام دهید.

با انجام نحقیقات دقیق و مشاوره گرفتن از افراد متخصص می توانید میزان درآمد سردخانه خود را محاسبه کنید و دوره بازگشت سرمایه را بدست آورید.

البته بد نیست به این نکته هم اشاره کنیم که با توجه به افزایش تقاضای محصولات در تمامی فصل ها و امکان تولید انبوه در یک فصل خاص باعث شده است که صنعت سردخانه داری به شغل پر درآمدی تبدیل شود و میزان درآمد سردخانه در سال بالای یک میلیارد تومان باشد.

شما می توانید برای دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه سردخانه ها و میزان درآمد سردخانه بر روی کلمه سردخانه کلیک نمایید.

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما