کد خبر: 615608
تاریخ انتشار :

لوفتهانزا به آسمان ایران بازگشت

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

بنابر اعلام فلای تودی، این شرکت هواپیمایی که در تاریخ 8 ژانویه 2020 (18 دی ماه 98) و در پی حادثه هواپیمایی اوکراینی، تمامی پروازهای خود به ایران را کنسل کرده بود، پس از مدت‌ها وقفه، روز جمعه اعلام کرد که از تاریخ 16 اپریل 2021 برابر با 27 فروردین 1400، مجددا پروازهای خود را در مسیر فرانکفورت به تهران از سر خواهد گرفت.

این شرکت هواپیمایی طبق بیانیه‌ای اعلام کرد: تمامی اقدامات و پارامترهای امنیتی توسط مقامات ملی و بین المللی ارزیابی شده است و در حال حاضر تمامی شرایط برای پروازی امن در حریم هوایی ایران مهیا است.

بر این اساس نخستین پرواز لوفتهانزا به ایران در تاریخ 27 فروردین 1400 از مبدا فرودگاه فرانکفورت به مقصد فرودگاه امام خمینی تهران و بالعکس انجام خواهد شد.

برای خرید بلیط هواپیما تهران فرانکفورت هواپیمایی لوفتهانزا به فلای تودی مراجعه نمایید.

ابوالقاسم جلالی، معاون هوانوردی و امور بین الملل سازمان هواپیمایی کشوری اوایل آذرماه سال گذشته از شروع پروازهای هواپیمایی لوفتهانزا به آسمان ایران خبر داده بود، جلالی همچنین در در ادامه این خبر افزود: " در زمان حاضر تمام پروازهای اروپایی به غیر از کشور سوئد به دلیل مباحث مربوط به بیمه برقرار است. با توجه به مشکل بیمه، شرکت‌های هندلینگ حاضر به ارائه خدمات به شرکت‌های هواپیمایی ایرانی در این کشور نیستند. در حال پیگیری این موضوع هستیم که به زودی این مشکل برطرف خواهد شد."

وی همچنین درباره پروازهای اروپایی به ایران یادآور شد: "در آینده نزدیک ایرلاین‌های اروپایی پرواز به کشورمان را از سر می‌گیرند. شرکت هواپیمایی لوفتهانزا از اواسط دسامبر (تا پایان آذرماه 99) پروازهایش به ایران را مجددا آغاز خواهد کرد."

جلالی تاکید کرد: با این کار، تمام ایرلاین‌های اروپایی پروازهای خود به کشورمان را از سر خواهند گرفت.

اما لوفتهانزا با وجود اعلام سازمان هواپیمایی کشوری و ایکائو (سازمان جهانی هوانوردی) مبنی بر امن بودن آسمان ایران بارها پروازهای خود را به ایران کنسل کرد و حتی در اقدامی عجیب، پس از توقف پروازهای خود به ایران، از توقف پروازهای عبوری خود از آسمان ایران نیز خبر داد.

گروه هواپیمایی لوفتهانزا، که متشکل از ایرلاین‌های سوئیس ایر، هواپیمایی اتریشی و خطوط هوایی بروکسل است، به عنوان شرکت هواپیمایی حامل پرچم آلمان و بزرگ‌ترین ایرلاین این کشور فعالیت می‌کند. این ایرلاین تا پیش از لغو پروازهای خود به ایران، با انجام پروازهای روزانه، نقش عمده‌ای در جابجایی مسافران میان ایران و اروپا داشت.

در حال حاضر با شروع مجدد پروازهای لوفتهانزا به ایران و انجام سه پرواز هفتگی، امکان خرید بلیط این شرکت هواپیمایی فراهم شده و مسافران می‌توانند برای خرید بلیط هواپیما لوفتهانزا به وب‌سایت‌های معتبر مانند فلای تودی مراجعه نمایند.

/https://www.flytoday.ir

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما