کد خبر: 623098
تاریخ انتشار :

شکل‌گیری الگوی صلیب مرگ در تکنیکال بیت‌کوین

شکل‌گیری الگوی صلیب مرگ در نمودارهای تحلیل ارزش بیت‌کوین ارزش بزرگترین ارز مجازی دنیا را که در زمان حاضر تا ۳۵۶۹۷ دلار کاهش یافته است، تا ۲۰۰۰۰ دلار پایین می‌آورد.

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

ارزش بیت‌کوین، بزرگترین ارز مجازی دنیا، در بحبوحه محدودیت‌های نظارتی جهانی و نگرانی‌های محیط زیستی به زیر سطح حساس 36 هزار دلار رسید.

 جدیدترین خبرها و تحلیل‌های ایران و جهان را در کانال تلگرامی تسنیم بخوانید.

 بیت‌کوین در روز شنبه 5 درصد کاهش قیمت داشت و تا 35697 دلار پایین آمد. ارزش بیت‌کوین نسبت به زمان اوج آن در ماه آوریل یعنی 65 هزار دلار تقریباً نصف شده است. تاجران پیش‌بینی می‌کنند بیت‌کوین قبل از سقوط تا 30 هزار دلار مدتی روی 32500 دلار توقف داشته باشد.

 سقوط قیمت بیت‌کوین در شرایطی اتفاق افتاده است که بازارهای سنتی تحت فشار جدیدی قرار گرفته‌اند. فدرال رزرو آمریکا خبر از احتمال افزایش زودتر از حد انتظار نرخ بهره داده است. تشدید نظارت بر ارزهای مجازی در چین هم روی قیمت تأثیر گذاشته است.

ارزش بیت‌کوین 10درصد کاهش یافت

تحلیلگران با بررسی روند کاهش قیمت بیت‌کوین به این نتیجه رسیده‌اند که الگوی صلیب مرگ در حال شکل‌گیری است. این الگو زمانی تشکیل می‌شود که میانگین کوتاه‌مدت 50روزه میانگین بلندمدت 200روزه را رو به پایین قطع کند. این رویداد نشان می‌دهد احتمال یک سقوط قیمت وجود دارد. اگر این اتفاق بیفتد بیت‌کوین وارد محدوده بدبینانه بازار می‌شود، مانند آنچه در 2018 رخ داد.

صلیب‌های مرگ قبلی بیت‌کوین باعث سقوط قیمت 70درصدی در 2018 و 47درصدی در 2019 شدند. صلیب مرگ در 2020 بلافاصله پس از سقوط بازار به‌دنبال همه‌گیری ویروس کرونا اتفاق افتاد.

تحلیلگران عقیده دارند ارزش بیت‌کوین تا 20000 دلار پایین می‌آید. بازار ارزهای مجازی در زمان حاضر با انبوهی از خبرهایی مواجه است که بر قیمت آن تأثیر می‌گذارند.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما

Markets