کد خبر: 616689
تاریخ انتشار :

حمله صهیونیست‌ها به اسرای فلسطینی در زندان «عوفر»

فارس/ نیروهای سرکوب‌گر وابسته به اداره زندانهای رژیم صهیونیستی امروز با یورش به زندان عوفر، اقدام به سرکوب و تحریک اسرای فلسطینی کردند.

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

یگان‌های سرکوب سازمان زندانهای رژیم صهیونیستی، صبح امروز (سه‌شنبه - 20 آوریل) با حمله به زندان «عوفر»، اقدام به سرکوب اسرای فلسطینی کردند.                              

به نوشته پایگاه خبری «عرب ۴۸»، دفتر اطلاع‌رسانی جنبش اسیر فلسطینی اعلام کرد که نیروهای سرکوب‌گر وابسته به اداره زندانهای رژیم صهیونیستی امروز با حمله به بندهای زندانیان جنبش حماس، اقداماتی تحریک آمیز در این بندها انجام دادند و در حال حاضر جوی از تنش شدید در این زندان به وجود آمده است و هر لحظه ممکن است این تنش‌ها در پاسخ به حمله نیروهای سرکوب‌گر صهیونیستی تشدید شود.

در ادامه بیانیه جنبش اسیر فلسطینی آمده است: « آنچه که در زندان عوفر روی داد، نقض آشکار حرمت ماه مبارک رمضان و تجاوز آشکار به اسرا است.»

اسرای حاضر در زندان عوفر همواره سرکوب می‌شوند تا جایی که اسرای این زندان تصمیم گرفتند که اقداماتی در اعتراض به این روند انجام دهند که اعتصاب غذای تدریجی پس از شکست گفت‌وگو‌ها با اداره زندان و مخالفت آن را توقف سیاست سرکوب و تحریک اسرای فلسطینی، یکی از آنها بود.

مراکز متخصص مرتبط با اسرا، وضعیت داخل زندان عوفر را بسیار بحرانی توصیف می‌کنند که هر لحظه ممکن است به دلیل لجاجت اشغالگران بر عدم پاسخ به مطالبات عادلانه اسرا، منفجر شود. این زندان بالغ بر ۹۰۰ اسیر را در خود جای داده که شرایط بسیار دشوار و وحشتناکی را سپری می‌کنند.

بنا بر این گزارش، اسرای فلسطینی مجبورند لوازم ضروری خود را خریداری کنند و صهیونیستها نیز، نیازهای اولیه اسرا را مرتفع نمی‌کنند. مهمترین مطالبات اسرای فلسطینی توقف تفتیش، سرکوب و مرتفع کردن نیازهای اولیه آنان و بهبود نوع و مقدار غذاست.اسرای فلسطینی در حال حاضر نیازمند مواد ضد عفونی کننده و شست‌وشو هستند، ولی صهیونیستها کوچکترین اقدامی در این زمینه انجام نمی‌دهند؛ حتی اخیرا چندین ساعت، آب زندانها را نیز قطع کردند.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما