کد خبر: 616848
تاریخ انتشار :

گزارش‌های مطبوعات آمریکا در مورد نشست وین متناقض است

ایرنا/ جیم لوب می‌گوید: گزارش مطبوعات در آمریکا در خصوص نشست وین به شدت متناقض است و اطلاعات کافی در مورد تحولات و گشایش‌های صورت گرفته به ما ارائه نمی‌کنند.

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

خبرگزاری ایلنا در گفت و گو با جیم لوب مدیر مسئول لوبلاگ می آورد: جیم لوب (Jim Lobe) روزنامه‌نگار حوزه سیاست خارجه و مدیر مسئول نشریه لوبلاگ است. وی به صورت تخصصی در حوزه سیاست خارجی آمریکا و نیروی نظامی کار کرده است. وی در گفت‌وگو با ایلنا نظرات خود را درخصوص تنش میان ایران و آمریکا بیان کرده است.

گزارش‌های مطبوعات آمریکا در مورد نشست وین متناقض است

جیم لوب در ابتدا با اشاره به نشست وین گفت: گزارش مطبوعات در آمریکا در خصوص نشست وین به شدت متناقض است و اطلاعات کافی در مورد تحولات و گشایش‌های صورت گرفته به ما ارائه نمی‌کنند.

عزم جدی برای احیای برجام وجود دارد

وی در ادامه گفت: براساس اتفاقات صورت گرفته در نشست‌های وین، چیزی که من فکر می‌کنم واضح است این است که هر دو طرف و اعضای نشست مایلند به برجام برگردند و این توافق احیا شود و عزم جدی برای این اتفاق دارند اما چالش و یا شاید  سوال اصلی زمان‌بندی و تعیین توالی اقدامات و نحوه ووبازگشت و اجرای تعهدات  هر کدام از کشورها در مورد  برجام  است.

انفجارنطنز برای منحرف کردن جلسات وین بود

لوب هم چنین به فشار اسرائیل برای برهم زدن مذاکرات و جلوگیری از احیای برجام اشاره کرد و گفت: بایدن با فشار اسراییل مواجه است؛ من  شک ندارم که اسرائیل دوست دارد مذاکرات را از مسیر درست خود خارج کند و برای این اتفاق تلاش می‌کند.

وی افزود: اسرائیل برای دشمن ماندن و تداوم روابط خصمانه ایران و آمریکا تلاش ‌می‌کند و هر کاری می‌کند تا اطمینان حاصل کند که روابط آمریکا و ایران با یکدیگر خصمانه خواهند ماند، انفجار نطنز اقدامی در این راستا بود اما فکر نمی‌کنم این حادثه به تنهایی برای منحرف کردن نشست‌های وین و از بین بردن دستاوردهای این نشست کامل باشد در واقع به نظر می‌رسد که اسرائیل نمی‌تواند مانع از احیای برجام شود.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما