کد خبر: 621096
تاریخ انتشار :

اسرائیل برای آتش‌بس در غزه دست به دامن بایدن شد

ایسنا/ رسانه‌های اسرائیلی فاش کردند که در جنگ اخیر غزه رژیم صهیونیستی خواهان آتش بس شده و برای تحقق این امر دست به دامن آمریکا شده بود.

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به نقل از مرکز اطلاع رسانی فلسطین، روزنامه عبری زبان یدیعوت آحارونوت روز پنجشنبه فحوای پیام رژیم صهیونیستی به کاخ سفید در جریان جنگ ۱۱ روزه را فاش کرد.

این روزنامه اشاره کرد که رژیم صهیونیستی در این پیام جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا را تحت فشار قرار داد تا با مصر تماس بگیرد و از این کشور بخواهد سریعا آتش‌بس را در غزه برقرار کند.

روزنامه مذکور تاکید کرد که در این پیام آمده که اگر آمریکا خود نمی‌خواهد برای این مسئله (آتش‌بس) پیش‌قدم شود، پس باید مصری‌ها آن را انجام دهند سپس آمریکا از آن استقبال و حمایت کند!

حملات گسترده مقاومت به اراضی اشغالی به ویژه موشک باران تل‌آویو به گونه‌ای که هیچکدام از مقامات اسرائیلی حتی انتظارش را هم نداشتند، در نهایت نتانیاهو را وادار کرد که برای آتش بس و توقف حملات مقاومت دست به دامن آمریکا و مصر شود.

شکست در همین جنگ در نهایت به براندازی او و موفقیت مخالفانش در تشکیل کابینه تغییر منجر شد و دوران نخست وزیری او پس از ۱۲ سال به سرآمد.

طی ۱۱ روز جنگ در غزه، ۲۵۵ فلسطینی از جمله ۶۷ کودک، ۳۹ زن و ۱۷ فرد سالخورده به شهادت رسیده و ۱۹۴۸ نفر دیگر نیز زخمی شدند.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما