کد خبر: 621336
تاریخ انتشار :

درخواست بوریس جانسون از گروه 7 درباره واکسن

نخست وزیر انگلیس از رهبران کشورهای ثروتمند گروه هفت خواست تا در نشست قریب‌الوقوع‌شان در این کشور متعهد شوند که کل جهان را تا پایان سال ۲۰۲۲ در برابر کووید ۱۹ واکسینه می‌کنند.

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش نامه نیوز، بوریس جانسون، نخست وزیر انگلیس روز جمعه میزبان نخستین نشست حضوری رهبران گروه هفت پس از تقریبا دو سال خواهد بود و تاکید کرد: من به دنبال وعده‌ای برای رسیدن به هدف واکسیناسیون جهانی هستم.

جانسون در بیانیه‌ای گفت: واکسیناسیون جهان تا پایان سال آتی میلادی بزرگ‌ترین شاهکار در تاریخ پزشکی خواهد بود. من از رهبران گروه هفت می‌خواهم تا به ما بپیوندند تا به این پاندمی هولناک پایان دهیم و متعهد شویم که هرگز اجازه نخواهیم داد ویرانی که ویروس کرونا مسبب آن بود مجددا تکرار شود.

رهبران آلمان، فرانسه، آمریکا، ایتالیا، ژاپن، اتحادیه اروپا و کانادا برای این نشست سه روزه در شهرستان "کورن‌وال" واقع در جنوب غربی انگلیس که روز جمعه آغاز می‌شود، به جانسون خواهند پیوست. این نخستین سفر برون‌مرزی جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا از زمان روی کار آمدنش در کاخ سفید در ژانویه سال جاری میلادی خواهد بود.

در حالی که ثروتمندترین کشورهای جهان بخش اعظم جمعیت‌شان را واکسینه کرده‌اند، بسیاری از کشورهای فقیر از دسترسی مشابه به واکسن‌های کووید ۱۹ برخوردار نبوده‌اند. کارشناسان بهداشتی هشدار داده‌اند که اگر واکسن‌های کووید ۱۹ بیشتری اهدا نشوند، این ویروس به گسترش و جهش ادامه خواهد داد.

"جنت یلن"، وزیر خزانه‌داری آمریکا که برای حضور در نشست وزرای دارایی گروه هفت در لندن است، گفت: برای کشورهای ثروتمند ضروری است تا به کشورهای فقیری که استطاعت مالی برای خرید واکسن کووید ۱۹ را ندارند، واکسن اهدا کنند.

وی ضمن تاکید مجدد بر موضع آمریکا درخصوص حذف حق امتیاز برای واکسن‌های کووید ۱۹، افزود: ما هر کار بتوانیم انجام می‌دهیم تا مشکلات زنجیره تامین واکسن را که مانع توزیع واکسن‌ها در دیگر بخش‌های جهان می‌شود، حل کنیم.

 

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما