کد خبر: 623604
تاریخ انتشار :

هشدار نظامی روسیه به انگلیس/ ناوهای‌تان را می‌زنیم

مهر/ در پی عبور ناوشکن انگلیسی از نزدیکی کریمه در دریای سیاه ، معاون وزیر خارجه روسیه هشدار داد که نیروهای نظامی این کشور در صورت بی‌توجهی ناوهای مزاحم به هشدارها، آن‌ها را هدف قرار خواهند داد.

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به نقل از آسوشیتدپرس، «سرگئی ریابکوف» معاون وزیر خارجه روسیه، اعلام کرد نیروهای نظامی این کشور در صورت بی‌توجهی ناوهای مزاحم به هشدارها، آن‌ها را هدف قرار خواهند داد.

سرگئی ریابکوف، گفت که «عدم نقض حریم مرزی روسیه یک ضرورت مطلق است» و مسکو، در صورت نیاز برای حفظ مرزهای خود «از تمام امکانات دیپلماتیک، سیاسی و نظامی» استفاده خواهد کرد.

او سپس هشدار داد: «کسانی که می‌خواهند قدرت روسیه را محک بزنند، خود را در معرض خطرات بسیاری قرار می‌دهند و روسیه در آینده آمادگی این را دارد که نه تنها مسیر حرکت [ناوها]، بلکه احتمالاً خود آن‌ها را هدف قرار دهد».

روسیه با متهم کردن انگلیس به نقض قوانین بین‌المللی و ورود به حریم آبی روسیه، از لندن خواسته است تا درباره خدمه ناوشکن تحقیق و بررسی‌های لازم را انجام دهد.

روز چهارشنبه روسیه اعلام کرد که یک ناوشکن بریتانیایی وارد آب‌های این کشور شده و از این رو اقدام به شلیک هشدار کرده و همچنین یک فروند جنگنده آن نیز مسیر ناوشکن بریتانیایی را بمباران کرده است.

انگلیس اما این روایت را تکذیب کرد و گفت که هیچ شلیک هشداری در کار نبوده و ناوشکن این کشور نیز در محدوده آب‌های اوکراین قرار داشته است.

این نخستین بار از زمان جنگ سرد است که روسیه اعتراف می‌کند برای بازداشتن یک فروند ناو ناتو از مهمات واقعی استفاده کرده است، امری که نشان از افزایش خطر درگیری نظامی در میانه تنش‌های روسیه با غرب دارد.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما