کد خبر: 623820
تاریخ انتشار :

هشدار روسیه به ناتو

فارس/ در ادامه هشدارهای مقام‌های مسکو علیه تحرکات نظامی واشنگتن و متحدانش در مناطق همجوار روسیه، رزمایش‌های ناتو در اوکراین هشدار سخنگوی وزارت خارجه روسیه را درپی داشت.

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

«ماریا زاخاروا» سخنگوی وزارت خارجه روسیه روز شنبه (دیروز) در یک گفت‌و‌گوی زنده از طریق یک کانال یوتیوب، درباره عواقب رزمایش‌های نظامی کشورهای عضو ناتو در اوکراین هشدار داد.
به گزارش خبرگزاری تاس، سخنگوی وزارت خارجه روسیه اعلام کرد، طی سال جاری میلادی ناتو در حال برگزاری هفت رزمایش در اوکراین بوده است.
زاخاروا هشدار داد، رزمایش‌های مشترک کی‌یف و ناتو اقدامی تحریک‌‌آمیز برای بی ثباتی بی‌پایان‌ در مرزهای روسیه است.
این مقام روس گفت: «ما بخوبی می‌دانیم که این رزمایش‌ها دو هدف جهانی دارد. اول، بی‌ثباتی بی پایان در مجاورت مرز روسیه است. این یک اقدام تحریک آمیز به منظور ایجاد تحریک است و آنها در تلاش هستند که یک پاسخ (از سوی روسیه به این رزمایش‌ها) داده شود البته دادن پاسخ ضرورت دارد چرا که این موضوع به یک کشور مستقل و مرز مستقل مربوط است».
به گفته سخنگوی وزارت خارجه روسیه، «(هدف) دوم (برگزاری رزمایش‌های مشترک ناتو و اوکراین)، انتقال انواع مختلف تجهیزات و تسلیحات به داخل سرزمین اوکراین و باقی گذاشتن آنها در آنجا است».
ماریا زاخاروا کشورهای عضو ناتو هشدار داد که اقدامات آنها در برگزاری رزمایش‌ها و انتقال تسلیحات و مهمات به اوکراین نقش توافقات پیشین آنها با مسکو است.
هشدار این مقام روس در شرایطی مطرح شده که روز گذشته وزارت دفاع روسیه درباره تحرکات ناوشکن آمریکایی در دریای سیاه اظهارنظر کرد. وزارت دفاع روسیه اعلام کرد که مسکو تحرکات ناوشکن آمریکایی «USS Ross» را که مجهز به موشک است، زیر نظر دارد.
پیشتر نیروی دریایی آمریکا خبر داد که این ناوشکن با هدف شرکت در رزمایش‌های نظامی چند ملیتی با نام «See Breeze 2021» وارد دریای سیاه شده است.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما