کد خبر: 624318
تاریخ انتشار :

سفر مرموز برادر ولیعهد عربستان به آمریکا

باشگاه خبرنگاران/ خالد بن سلمان، برادر کوچکتر ولیعهد عربستان به منظور دیدار با مقامات آمریکایی قرار است هفته آینده به واشنگتن سفر کند.

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به نقل از وال استریت ژورنال، خالد بن سلمان، معاون وزیر دفاع عربستان سعودی قرار است هفته آینده به منظور دیدار و گفتگو با مقامات آمریکایی وارد واشنگتن شود. وی بالاترین عضو دولت سعودی از زمان روی کار آمدن بایدن به عنوان رییس جمهور آمریکاست که به این کشور سفر می‌کند.

خالد بن سلمان، یکی از پسران پادشاه عربستان سعودی و برادر کوچکتر محمد بن سلمان است که در سال ۲۰۱۷ و در زمان ریاست جمهوری دونالد ترامپ به عنوان سفیر عربستان در واشنگتن استوارنامه خود را تقدیم مقامات آمریکایی کرده بود.

به گفته منابع آگاه، خالد بن سلمان قرار است در این سفر با چندین مقام ارشد وزارت خارجه آمریکا، وزارت دفاع و نیز مقامات ارشد کاخ سفید از جمله جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی بایدن دیدار و گفتگو کند.

گفته می‌شود بررسی اوضاع جنگ و درگیری‌ها در عراق و سوریه، بررسی ادامه جنگ و تلاش برای آتش بس در یمن، وضعیت کابینه جدید رژیم صهیونیستی و گفتگو در مورد سرزمین‌های اشغالی از جمله مباحثی است که قرار است در دیدار معاون وزیر دفاع عربستان با مقامات آمریکایی مطرح شود.

مقامات آمریکایی گفته اند انتظار نمی‌رود جو بایدن شخصاً با خالد بن سلمان دیدار و گفتگو کند؛ اما مسئولان شورای امنیت ملی آمریکا در این باره فعلاً اظهارنظری نکرده اند.

دولت آمریکا در ماه‌های اخیر اعلام کرد محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان سعودی مستقیماً دستور قتل جمال خاشقجی، روزنامه نگار واشنگتن پست را صادر کرده است. این اقدام با واکنش تند مجامع حقوق بشری همراه شد و برخی از نمایندگان کنگره آمریکا خواستار اعمال تحریم علیه رژیم سعودی شدند. با این حال، دونالد ترامپ، رئیس جمهور وقت آمریکا به دلیل آنکه عربستان منافع قابل توجهی را عاید واشنگتن می کرد از اعمال تحریم علیه ریاض خودداری کرد. 

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما