کد خبر: 626216
تاریخ انتشار :

بلینکن: قطر شریک حیاتی برای آمریکاست

ایسنا/ وزیر خارجه آمریکا اعلام کرد، قطر در بسیاری از زمینه‌ها شریکی حیاتی برای آمریکاست و واشنگتن قدردان نقش قطر در مذاکرات صلح افغانستان و نزاع میان فلسطین و رژیم صهیونیستی است.

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به نقل از خبرگزاری رویترز، آنتونی بلینکن، وزیر خارجه آمریکا کمی پیش از نشستش با محمد بن عبدالرحمن آل ثانی، همتای قطری خود در مقر وزارت خارجه آمریکا در واشنگتن اظهارات مذکور را ایراد کرد.

وی افزود، شراکت با قطر تنها به سطح اقتصادی محدود نمی شود. بلکه این کشور شریکی واقعی در مسیر صلح و ثبات منطقه و مبارزه با تروریسم و داعش است.

وزیر خارجه قطر هم ابراز امیدواری کرد که کشورش نقش بسزایی در میانجیگری تعدادی از درگیری ها داشته باشد و افزود، روابط میان دو کشور همچنان در حال توسعه است.

همچنین وزارت خارجه قطر در بیانیه‌ای اعلام کرد، آل ثانی با آدام اسمیت، رئیس کمیسیون نیروهای مسلح در مجلس نمایندگان کنگره آمریکا دیدار کرد.

دو طرف در این دیدار روابط همکاری دوجانبه، افزایش سرمایه‌گذاری دفاعی میان دو کشور، موضوع پایگاه هوایی العدید آمریکا در قطر، بهبودی حقوق کارگران در قطر و تحولات اوضاع منطقه را بررسی کردند.

آل ثانی در این دیدار بر روابط استراتژیک بارز میان دو کشور، تداوم تلاش های قطر برای حفظ و صیانت از حقوق کارگران تاکید کرد.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما