کد خبر: 636285
تاریخ انتشار :

دمشق: سیاست‌های اردوغان تهدیدی مستقیم برای صلح است

وزارت خارجه سوریه ضمن انتقاد شدید از سیاست‌های رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه هشدار داد که تصمیمات آنکارا تهدیدی برای صلح و امنیت منطقه و بین المللی است.

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

 یک مقام مسئول وابسته به وزارت خارجه سوریه به خبرگزای سانا گفت: دمشق تصمیم دو روز پیش پارلمان ترکیه برای تمدید اعزام نیروهای نظامی به عراق و سوریه به مدت دو سال دیگر را به شدت محکوم می‌کند.

این مقام مسئول افزود: سیاست‌های رجب طیب اردوغان به تهدیدی مستقیم برای صلح و امنیت در منطقه و جهان تبدیل شده است و همچنان به حملات نظامی خود به خاک سوریه و نقض قطعنامه‌های شورای امنیت مرتبط با وضعیت سوریه که در همه آنها بر لزوم احترام به حاکمیت، استقلال، تمامیت ارضی سوریه تأکید شده است، ادامه می‌دهند.

وی تصریح کرد: اوضاع منطقه‌ای و بین‌المللی دیگر تحمل تهدیدات ترکیه علیه صلح و امنیت بین‌المللی را ندارد.

مقام مسئول وزارت خارجه تأکید کرد که سوریه حق مطلق خود را برای دفاع از استقلال، تمامیت ارضی و حاکمیت خود محفوظ می دارد.

پارلمان ترکیه هفته پیش لایحه تمدید مجوز عملیات برون مرزی ارتش ترکیه در عراق و سوریه برای دو سال دیگر به تصویب رساند.

در لایحه عراق و سوریه تاکید شد که تحولات در مناطق مجاور مرزهای زمینی جنوبی ترکیه و خطرات و تهدیدات ناشی از درگیری در حال افزایش است.

در این لایحه ضمن تاکید بر اینکه ترکیه برای حفاظت از تمامیت ارضی، وحدت ملی و ثبات همسایه خود عراق اهمیت زیادی قائل است، تصریح شد: «تداوم حضور عناصر پ.ک.ک و داعش در عراق، تلاش برای مقابله با جدایی‌طلبی قومی، تهدیدی مستقیم برای صلح، ثبات و امنیت کشورمان است.»

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما