کد خبر: 680119
تاریخ انتشار :

گفتگوی وزیر خارجه عراق با همتایان آمریکایی و عمانی درباره ایران

سخنگوی وزارت امور خارجه عراق از گفتگوهای نتیجه‌بخش «فواد حسین» با همتایان آمریکایی و عمانی در نشست اخیر ریاض، درباره بدهی‌های عراق به ایران خبر داد.

گفتگوی وزیر خارجه عراق با همتایان آمریکایی و عمانی درباره ایران
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش مشرق به نقل از خبرگزاری رسمی عراق (واع)، سخنگوی وزارت امور خارجه عراق از گفتگوی نتیجه‌بخش وزیر امور خارجه این کشور با همتایان آمریکایی و عمانی درباره ایران خبر داد.

«احمد الصحاف» امروز شنبه طی سخنانی گفت که «فواد حسین» وزیر امور خارجه عراق نتایج پیشرفته‌ای را در رابطه با مبادلات مالی بین عراق و ایران کسب کرده است.

وی در این خصوص گفت: وزیر امور خارجه عراق در جریان کنفرانس بین المللی مبارزه با تروریسم که در ریاض برگزار شد، گفتگوی هدفمندی را با همتای آمریکایی خود انجام داد که منجر به ترتیبات اساسی در خصوص بدهی‌های مالی بین عراق و ایران شد.

وی تصریح کرد که فواد حسین به همین منظور با «بدر البوسعیدی» همتای عمانی خود نیز هماهنگی و گفتگوهای مستمری را در سطح عالی انجام داد.

این اظهارات مقام ارشد عراقی در حالی است که رئیس اتاق مشترک بازرگانی ایران و عراق تأکید کرد که عراق در حدود ۷ تا ۸ میلیارد دلار به ایران بدهی دارد که طبق شنیده‌ها ۲.۷ میلیارد دلار از این منابع آزاد شده و بخشی از آن در اختیار سازمان حج و بخشی هم برای خرید کالاهای اساسی اختصاص پیدا کرده است.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    دیگر رسانه ها