کد خبر: 680899
تاریخ انتشار :

مورخ یهودی: عامل انفجارهای بغداد موساد بود/ شکایت همسر خا شق چی از شرکت اسرائیلی

اذعان مورخ یهودی به دست داشتن موساد در انفجارهای بغداد در دهه ۵۰ و شکایت رسمی همسر جمال خا شق چی از شرکت صهیونیستی به دلیل جاسوسی از جمله اخبار پیرامون خراب کاری عناصر موساد در گذشته و حال است.

مورخ یهودی: عامل انفجارهای بغداد موساد بود/ شکایت همسر خا شق چی از شرکت اسرائیلی
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسینم، «آوی شلایم»، مؤرخ یهودی (از یهود عراق) در افشاگری خود علیه رژیم اسرائیل در کتاب جدید خود نوشت: مزدوران صهیونیست سرویس موساد اسرائیل بودند که انفجارهای بغداد در سال‌های 1950 و 1951 را انجام دادند.»

او نوشته است که اشغالگران صهیونیست بعد از اشغال فلسطین در سال 1948 به دنبال جذب و استقرار یهودیان سراسر جهان در فلسطین اشغالی به هر قیمتی بودند و همین مسئله باعث انفجارهای بغداد شد تا یهودیان عراق را مجبور به ترک کشورشان و کوچ به اراضی اشغالی کند.

انفجارهای بغداد در آن دوره منجر به ایجاد ترس و نگرانی در بین یهودیان و مقامات عراق شد و اگر چه از همان ابتدا انگشت اتهام به سمت رژیم اسرائیل و موساد رفت ولی اذعان این مؤرخ یهودی گواهی متقن بر نقشه شوم صهیونیسم برای کوچ اجباری یهودیان به اراضی اشغالی به منظور تشکیل کشور ادعایی خودشان است.

شکایت همسر «خاشقچی» از شرکت صهیونیستی به دلیل مشارکت در قتل

از سوی دیگر، بعد از آنکه رسانه‌های آمریکا از دست داشتن پگاسوس در جاسوسی از مقامات عالی رتبه جهانی و همچنین «جمال خاشقچی»، روزنامه نگار مقتول سعودی در کنسولگری عربستان سعودی در استانبول رسانه ای شد، حنان العتر همسر این روزنامه نگار از شرکت اسرائیلی ان.اس.او به دلیل جاسوسی از وی (العتر) در ماه‌های منتهی به قتل خاشقچی شکایت کرده است.

او گفته که این شرکت عامدانه او را هدف جاسوسی خود قرار داده و با این کار خسارت سنگینی به او وارد کرده است.

جمال خاشقچی، روزنامه‌نگار سعودی روزنامه واشنگتن‌پست دوم اکتبر سال گذشت 2018 (دهم مهر 1397) در کنسول‌گری سعودی واقع در شهر استانبول به قتل رسید. ارزیابی‌های سازمان‌های اطلاعاتی ترکیه و غرب حکایت از آن دارد که آمر قتل خاشقچی، از مقام‌های رده بالای سعودی بوده است.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار بین‌الملل سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما