کد خبر: 681201
تاریخ انتشار :

قدردانی افغانستان از ایران به خاطر میزبانی از پناهجویان افغان

وزیر مهاجرین حکومت افغانستان طی مراسمی به مناسبت روز جهانی پناهنده اظهار داشت از جمهوری اسلامی ایران به خاطر میزبانی از پناهجویان افغان تشکر می‌کنیم.

قدردانی افغانستان از ایران به خاطر میزبانی از پناهجویان افغان
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم ، «خلیل الرحمان حقانی» وزیر مهاجرین افغانستان طی مراسمی به مناسبت روز جهانی پناهنده اظهارداشت از جمهوری اسلامی ایران به خاطر میزبانی از هزاران پناهجوی افغان تشکر می‌کنیم.

وی در مراسم روز جهانی پناهنده که نماینده سازمان ملل نیز در آن حضور داشت، گفت: «سازمان‌ها و کشورهای دوست مسئولیت دارند تا به مشکلات پناهجویان افغانستانی رسیدگی کنند».

حقانی در ادامه سخنان خود عنوان کرد زمینه بازگشت پناهجویان افغان به کشورشان فراهم است و در یک سال اخیر بیش از 2 میلیون نفر به این کشور بازگشته‌اند.

وزیر مهاجرین حکومت افغانستان گفت به خاطر امنیت سراسری در افغانستان بیش از دو میلیون پناهجو از کشورهای همسایه دوباره به کشورشان بازگشته‌اند و برای کمک به اسکان مجدد آنها، کمک‌های سازمان ملل نقش اساسی دارد.

حقانی گفت به سازمان‌های بین‌المللی اطمینان می‌دهیم که کمک‌ها در افغانستان با شفافیت کامل توزیع می‌شود. برخی از سازمان‌ها و مؤسسات بین‌المللی مسائل کمک به مهاجرین را سیاسی می‌کنند در حالی که مسئله مهاجرین از سیاست جداست.

وی همچنین خواستار آزادی‌ دارایی‌های این کشور توسط آمریکا شد و از سازمان ملل خواست نیز در تأمین حقوق اولیه پناهجویان افغانستان همکاری کند.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما

دیگر رسانه ها