کد خبر: 682168
تاریخ انتشار :

بیانیه امباپه و تیم ملی فرانسه برای توقف خشونت

ستاره جوان تیم ملی فرانسه در واکنش به اعتراضات و آشوب‌های اخیر در این کشور در پی کشته شدن یک نوجوان ۱۷ ساله به دست پلیس، خواستار «توقف» خشونت‌ها شد.

بیانیه امباپه و تیم ملی فرانسه برای توقف خشونت
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش مشرق، کیلیان امباپه، ستاره جوان تیم ملی فرانسه که به همراه این تیم جام جهانی را نیز فتح کرده است، در واکنش به اعتراضات و آشوب‌های اخیر در این کشور درپی کشته شدن یک نوجوان ۱۷ ساله به دست پلیس، خواستار توقف خشونت‌ها در این کشور شد.

امباپه با انتشار پستی در فضای مجازی نوشت: خشونت هیچ مشکلی را حل نمی‌کند به ویژه وقتی که این(خشونت) به طور اجتناب‌ناپذیر به سمت همان‌هایی برگردد که در حال ابراز خشونت هستند.

مرد ۲۴ ساله آبی‌های فرانسه و باشگاه پاری‌سن‌ژرمن، همچنین خواستار اعتراضات «صلح‌آمیز و سازنده» شد.

این نوجوان ۱۷ ساله که «نائل» نام داشت، سه‌شنبه هفته گذشته پس از سرپیچی از فرمان ایست پلیس در یک ایست بازرسی، هدف شلیک ماموران قرار گرفت و جان خود را از دست داد.

در جریان اعتراضات به قتل وی، تنها در روز پنجشنبه بیش از ۹۰۰ نفر بازداشت شدند. دولت فرانسه از اعزام ۴۵هزار نیروی پلیس برای سرکوب معترضان خبر داده است.

در ادامه پیام امباپه که به نمایندگی از تیم ملی فرانسه در فضای مجازی منتشر شده آمده است:« ما هم مثل همه مردم فرانسه، از مرگ نائل جوان باخبر و شوکه شدیم.»

وی که در جام جهانی ۲۰۱۸ در تیم تحت هدایت دیدیه دشان، جام قهرمانی را بالای سر برد، افزود: «بازیکنان فرانسه که اکثر آنها مثل نائل از محله‌های طبقه کارگر می‌آیند، «احساس غم و درد» مشترکی دارند. بازیکنان نمی‌توانند ساکت بمانند و خواسته‌اند تا خشونت جای خود را به عزاداری، گفتمان و بازسازی و احیا بدهد.»

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما

دیگر رسانه ها