کد خبر: 682328
تاریخ انتشار :

حمایت مک رون از عملکرد نیروهای پلیس در مقابله با معترضان

رئیس جمهور فرانسه با جمعی از نیروهای پلیس پاریس دیدار و از عملکرد آن‌ها در مقابله با معترضان حمایت کرد.

حمایت مک رون از عملکرد نیروهای پلیس در مقابله با معترضان
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش مشرق، «امانوئل مکرون» دوشنبه شب به طور سرزده و اعلام نشده وارد پایگاه پلیس پاریس شد و عملکرد آن‌ها در مقابله با معترضان فرانسوی را ستود.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، مکرون به همراه «ژرارد دارونین»، وزیر کشور خود، به پادگان «بسیر»، در منطقه هفدهم پایتخت، که میزبان نیروهای BAC (تیپ ضد جنایت) می‌باشد، رفت.

او با اعضای نیروهای پلیس، ژاندارمری، اعضای BRI (تیپ تحقیق و مداخله) و آتش نشانان رایزنی کرد. مکرون هدف خود از این اقدام را تشکر از نیروهای پلیس در مقابله با معترضان و حمایت خود از آن‌ها اعلام کرد.

این نخستین بازدید میدانی مکرون پس از مرگ ناهل، نوجوان ۱۷ ساله است که سه شنبه گذشته در شهر «نانتر» در حومه پایتخت، به ضرب گلوله یک افسر پلیس پس از خودداری از فرمان ایست، کشته شد و در پی آن خشونت گسترده بسیاری از شهرهای فرانسه را در بر گرفت.

امانوئل مکرون قرار بود روز گذشته (دوشنبه) به آلمان سفر کند، اما ناچار شد سفر رسمی خود به این کشور را برای مدت نامعلومی به تعویق بیندازد. اوضاع پاریس و بسیاری از شهرهای فرانسه شب گذشته با آرامش نسبی همراه بودند و مسئولان اجرایی امیدوارند این بازگشت به آرامش ثبات داشته باشد.

کشته شدن این نوجوان که از او با نام ناهل یاد شده است در حالی که پشت فرمان مرسدس در حال رانندگی بود و به ایست پلیس توجه نکرد، با شلیک به قفسه سینه او روی داد. افسری که تیراندازی کرده به اتهام قتل عمد بازداشت شده است.

ناهل الجزایری و مراکشی‌الاصل بود و این شورش‌ها ریشه در اعتراض چندین دهه‌ای علیه خشونت پلیس و بی‌توجهی و تبعیض نژادی همیشگی در حومه‌های شهری فقیرتر فرانسه دارد.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    دیگر رسانه ها