کد خبر: 682389
تاریخ انتشار :

ادعای ماک رون درباره وضعیت اعتراض‌ها در فرانسه: تمام شد!

امانوئل ماک رون رئیس جمهوری فرانسه مدعی عبور از نقطه اوج اعتراض‌های گسترده در این کشور شد.

ادعای ماک رون درباره وضعیت اعتراض‌ها در فرانسه: تمام شد!
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، ماکرون امروز دوشنبه مدعی شد که نقطه اوج اعتراض‌ها رد شده است و ما خواهان نظم پایدار هستیم.

ماکرون در دیدار با نزدیک به 250 شهردار از سراسر فرانسه که شهرهایشان شاهد اعتراض‌های گسترده بودند، گفت: این یک بازگشت به آرامش است؟ من در این مورد محتاط هستم اما نقطه اوجی که در روزهای قبل شاهد بودیم رد شده است.

وی اضافه کرد: ما خواهان یک نظم اجتماعی و پایدار هستیم. این یک اولویت مسلم است.

بیشتر بخوانید

حمایت دولت فرانسه از خشونت پلیس علیه معترضان/ همچنان 45 هزار نیرو در خیابان‌ها مستقر خواهند بود

رئیس جمهوری فرانسه پس از دیدار با نیروهای پلیس، در یک پیام شبانه در حساب توئیتر خود از آنها که در روزهای گذشته خشونت‌های زیادی را برای سرکوب اعتراض‌ها به کار گرفتند، تقدیر و تشکر کرد.

دو دوره ریاست جمهوری ماکرون با جنبش جلیقه زردها و تظاهرات‌های طولانی مدت علیه اصلاح قانون بازنشستگی همراه بود که به دنبال آن معترضان به خواسته‌های خود نرسیدند و اعتراض آنها به شدت سرکوب شد. با اینحال یک مقام آگاه در دفتر ریاست جمهوری فرانسه به فرانس پرس گفت: ماکرون در جمع شهرداران فرانسه در روز سه‌شنبه ابراز امیدواری کرد که شروع کار سخت و طولانی مدت برای درک دلایل عمقی که منجر به وقایع اخیر شده، لازم است.

از زمان کشته شدن ناهل مرزوق 17 ساله الجزایری تبار بر اثر شلیک گلوله پلیس در جریان بازرسی حمل و نقل در سه شنبه هفته گذشته، فرانسه با اعتراض‌های مردمی گسترده‌ای مواجه شده است.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    دیگر رسانه ها