کد خبر: 682760
تاریخ انتشار :

هیئت اسرائیلی برای راه اندازی خط پروازی، به مصر سفر کرد

هیئتی از رژیم اسرائیل برای راه اندازی خط پروازی از شرم الشیخ به سرزمین‌های اشغالی، به قاهره سفر کرد.

هیئت اسرائیلی برای راه اندازی خط پروازی، به مصر سفر کرد
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، رسانه‌های اسرائیلی گزارش دادند که هیئتی از شورای امنیت این رژیم، شاباک، اداره راه‌ها و ارتباطات و وزارت ارتباطات به مصر رفته تا با مقامات این کشور در مورد راه اندازی خط پروازی بین شرم الشیخ و سرزمین اشغالی رایزنی کند.

شرم‌الشیخ مصر یکی از شهرهایی است که بسیار مورد توجه سران رژیم صهیونیستی است و اکثر نشست‌های مهم و امنیتی در این شهر برگزار می‌شود.

ماه گذشته (13 خرداد)  یک نظامی مصری به نام محمد صلاح با ورود به خاک فلسطین اشغالی در سه درگیری مجزا با نظامیان صهیونیست سه نفر از آنها را به هلاکت رسانده و شمار دیگری را هم زخمی کرد.

گزارش کمیته تحقیق در رابطه با این حادثه، آن را شکست بزرگی برای تدابیر امنیتی ارتش صهیونیستی در مرز عنوان کرد.

هرتزی هالیوی رئیس ستاد ارتش رژیم صهیونیستی اعلام کرد، عملیاتی که محمد صلاح نظامی مصری انجام داد و در آن 3 نظامی اسرائیلی را کشت و تعداد دیگری را زخمی کرد، عملیاتی بسیار سخت و دردناک برای رژیمش بود.

روزنامه انگلیسی «اکونومیست» پیش‌تر به عدم تمایل مردم کشورهای عربی برای برقراری رابطه با صهیونیست‌ها تاکید کرده و نوشته بود: «یکی از دلایل این موضوع خشم مداوم اعراب نسبت به اسرائیل درباره فلسطینی‌هاست.اکثر مصری‌ها از پیمان صلح با اسرائیل در سال 1979 متنفرند».

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    دیگر رسانه ها