کد خبر: 682847
تاریخ انتشار :

هشدار کره شمالی به آمریکا: هواپیماهای جاسوسی را سرنگون می‌کنیم

کره شمالی به آمریکا هشدار داد که در صورت نقض حریم هوایی کشورش از طریق انجام پروازهای نظارتی واشنگتن، آنها را سرنگون خواهد کرد.

هشدار کره شمالی به آمریکا: هواپیماهای جاسوسی را سرنگون می‌کنیم
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، کره شمالی، آمریکا را متهم کرد که با پرواز هواپیماهای جاسوسی و نظارتی، حریم هوایی پیونگ یانگ را نقض کرده و به همین دلیل هشدار داد که برای جلوگیری از چنین اقداماتی ممکن است این هواپیماها را سرنگون کند.

یکی از سخنگویان وزارت دفاع ملی کره شمالی که نامش فاش نشده در بیانیه‌ای که توسط خبرگزاری رسمی این کشور منتشر شده اظهار کرد اقدامات نظامی محرک واشنگتن، شبه جزیره کره را به جنگ هسته‌ای نزدیکتر می کند.

در این گزارش با اشاره به هواپیما و پهپادهای جاسوسی و نظارتی آمریکا گفته شده که واشنگتن با اعزام یک زیردریایی هسته‌ای به نزدیکی شبه جزیره کره، به دنبال افزایش تنش هاست. در این بیانیه به زیردریایی مجهز به سلاح هسته‌ای آمریکا اشاره شده که ماه گذشته میلادی وارد بندر بوسان در کره جنوبی شد.

این سخنگو افزود: هیچ تضمینی وجود ندارد که تصادف هولناکی همچون انهدام هواپیمای جاسوسی و نظارتی استراتژیک نیروی هوایی آمریکا، در آب های شرق کره رخ ندهد.

در این بیانیه به حادثه قبلی سرنگونی و رهگیری یک فروند هواپیمای آمریکا در مرز با کره جنوبی از سوی کره شمالی اشاره شده است. پیونگ یانگ اغلب درباره پروازهای جاسوسی در نزدیکی شبه جزیره کره گلایه مند است.

این در حالی است که ارتش آمریکا مستقر در کره جنوبی، تاکنون به این خبر واکنشی نشان نداده اما ارتش کره جنوبی اعلام کرد ادعای نقض حریم هوایی پیونگ یانگ کاملا نادرست است. کره جنوبی تاکید کرد هوایپماهای نظارتی آمریکا پروازهای روزمره را در اطراف شبه جزیره کره انجام می دهند و آنها با همکاری با آمریکا به بررسی اوضاع می پردازند.

خبرگزاری رسمی کره شمالی تاکید کرد این اقدام واشنگتن، یک تهدید هسته‌ای بسیار آشکارعلیه کره شمالی و دیگر کشورهای منطقه و نشان دهنده تهدیدی بزرگ برای صلح جهانی است.

در این بیانیه آمده است که بدتر شدن شرایط در شبه جزیره کره به اقدامات بعدی آمریکا بستگی دارد و اگر هر اتفاق ناگهانی رخ دهد مسئولیت آن بر عهده دولت آمریکاست.

تنش ها بین آمریکا و متحدانش با کره شمالی در شبه جزیره کره، در حالی رو به افزایش است که خطر وقوع جنگ هر روز بیشتر می شود و پیونگ یانگ بیش از 90 موشک بالستیک را طی 18 ماه گذشته آزمایش کرده است.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار بین‌الملل سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما