کد خبر: 685226
تاریخ انتشار :

پیام تبریک امیر عبداللهیان به وزیر خارجه و دبیر کل حزب الله لبنان

وزیر امور خارجه کشورمان در پیامی به همتای لبنانی خود و همچنین دبیرکل حزب الله سالروز پیروزی مقاومت لبنان در جنگ ۳۳ روزه با رژیم اشغالگر صهیونیستی را تبریک گفت.

پیام تبریک امیر عبداللهیان به وزیر خارجه و دبیر کل حزب الله لبنان
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش گروه سیاست خارجی خبرگزاری تسنیم، حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه کشورمان در سالروز پیروزی غرور آفرین مردم شجاع و مقاوم لبنان در جنگ 33 روزه سال 2006 علیه رژیم اشغالگر صهیونیستی در پیامی خطاب به همتای لبنانی خود این پیروزی را تبریک گفت.

متن بیانیه وزیر امور خارجه به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

جناب آقای عبدالله بوحبیب

وزیر محترم خارجه و مهاجرین جمهوری لبنان

السلام علیکم و رحمه الله و برکاته

سالروز پیروزی غرور آفرین مردم شجاع و مقاوم لبنان در جنگ 33 روزه سال 2006 علیه رژیم اشغالگر صهیونیستی را به جنابعالی تبریک می‌گویم.

بدون شک این پیروزی بزرگ که با تمسک به مثلث مردم، ارتش و مقاومت و با درایت رهبران فهیم لبنان واتحاد و انسجام ملی همه طوایف و جریان‌های سیاسی بدست آمد، باعث عزت و اقتدار کشور مقاوم لبنان در برابر زیاده خواهی‌های آمریکا و زروگویی‌های رژیم صهیونیستی گردید.

توفیقات جنابعالی، سربلندی و موفقیت دولت و ملت بزرگ لبنان را از خداوند منان مسئلت می‌نمایم.

بسم الله الرحمن الرحیم

امیرعبداللهیان همچنین در پیام جداگانه‌ای به سید حسن نصرالله دبیر کل حزب الله لبنان نوشت:

حجت الاسلام والمسلمین جناب آقای سیدحسن نصرالله

دبیرکل محترم حزب الله لبنان

السلام علیکم و رحمه الله و برکاته

فرارسیدن هفدهمین سالگرد پیروزی در جنگ 33 روزه را به جنابعالی ، هم رزمان و ملت مقاوم لبنان تبریک و تهنیت می‌گویم.

شکست مفتضحانه رژیم صهیونستی در جنگ 33 روزه به دست رزمندگان و فرزندان رشید لبنان از دستاوردهای درخشان و ثمرات مقاومت اسلامی است که نقطه عطفی در تاریخ مبارزات ضد اشغالگری به حساب می آید .

جمهوری اسلامی ایران ، همواره در کنار حزب الله و مقاومت بوده وبا توجه به اصل حمایت از محور مقاومت ، از هیچ تلاشی برای کمک به تعالی ، موفقیت واقتدار محور مقاومت تا رفع کامل اشغالگری و نابودی صهیونیسم دریغ نخواهد کرد.

از خداوند متعال مسالت دارم درجات ارواح پاک همه شهدای معزز حزب الله را متعالی و به جانبازان عزیز و خانواده‌های آنان صبر و اجر فراوان عطا فرماید و سلامتی و مزید توفیقات و عزت و سربلندی جنابعالی و مردم لبنان را آرزو می نمایم .

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار بین‌الملل سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما