کد خبر: 685255
تاریخ انتشار :

دفتر حماس در دمشق به زودی بازگشایی می‌شود

رئیس دفتر روابط بین الملل جنبش حماس از بازگشایی دفتر این جنبش در پایتخت سوریه در آینده نزدیک خبر داد.

دفتر حماس در دمشق به زودی بازگشایی می‌شود
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش مشرق، «موسی ابومرزوق» رئیس دفتر روابط بین الملل جنبش حماس در گفتگو با فلسطین الان تاکید کرد که این جنبش دفتر خود را در دمشق بازگشایی می‌کند و در آینده نزدیک نماینده خود را به این کشور اعزام خواهد کرد.

وی در ادامه افزود: جنبش حماس تماس‌هایی با مسئولان عراقی برای سفر یک هیأت از سوی این جنبش به بغداد انجام می‌دهد. امیدواریم این تماس‌ها نتیجه بخش باشد.

ابومرزوق اضافه کرد: روابط جنبش حماس با کشور عربستان رو به جلو است به ویژه آنکه طی دوره اخیر جنبش حماس هیأت هایی به عربستان اعزام کرده است.

وی در خصوص مشکلات نوار غزه گفت: مسئولیت تمام مشکلات نوار غزه متوجه ما است و تا جایی که توان داشته باشیم برای حل آنها می‌کوشیم. ما اقدامات گسترده‌ای برای حل بسیاری از بحران‌ها در این منطقه به ویژه بحران‌های برق و آب انجام داده ایم اما تشکیلات خودگردان فلسطین این پروژه‌ها را متوقف کرده است.

ابومرزوق در خصوص حمایت ایران و کشورهای مختلف از این جنبش بیان کرد: ایران از جنبش حماس حمایت به عمل می‌آورد. در خصوص دیگر کشورها نیز باید بگویم که هرکسی به روشی که خودش مناسب می‌داند از این جنبش حمایت می‌کند. نه ما برای کسی شرط تعیین می‌کنیم و نه کسی برای ما شرط و شروطی تعیین می‌کند.

خلیل الحیه معاون رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس سال گذشته تاکید کرده بود: حماس تصمیم خود را برای بازگشت به دمشق گرفته و از گفتن آن ابایی ندارد. هماهنگی امنیتی و سیاسی میان نیروهای محور مقاومت، مبارزه علیه رژیم صهیونیستی را قوت می‌بخشد.

خلیل الحیه با اشاره به اینکه مذاکرات برای بازگشایی دفتر حماس در دمشق به آرامی و جدی پیش می‌رود، افزود: دیدارهایی در این راستا در آینده انجام خواهد شد. تصمیم بازگشت به سوریه بر اساس ایمان نیروهای مقاومت به مسیری که پیش می‌روند و ایمان به اصل ثابت آرمان فلسطین گرفته شده است.

وی در پاسخ به اینکه آیا حماس در تصمیم خود برای بهبود روابط با سوریه، با قطر و ترکیه مشورت کرده است یا نه گفت که حماس با اراده خود تصمیماتش را می‌گیرد و تصمیم بازگشت به سوریه را رهبران جنبش گرفتند. چیزی برای مخفی کردن وجود ندارد، این تصمیمی بود که خودمان گرفتیم.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    دیگر رسانه ها