کد خبر: 685611
تاریخ انتشار :

اشغالگران آمریکایی ۴۰ تانکر نفت سوریه را سرقت کردند

رسانه‌های سوریه اعلام کردند که نظامیان اشغالگر آمریکایی ۴۰ تانکر نفت دیگر را از سوریه سرقت کرده و به عراق انتقال دادند.

اشغالگران آمریکایی ۴۰ تانکر نفت سوریه را سرقت کردند
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، اشغالگران آمریکایی در ادامه غارت ثروت ملی سوریه از مناطق تحت اشغال خود، ده‌ها تن دیگر از نفت سوریه را در حومه الحسکه به سرقت برده است.

منابع محلی در الحسکه به خبرنگار سانا اعلام کردند که چهارشنبه شب کاروانی متشکل از 40 تانکر حامل نفت مسروقه سوریه از طریق گذرگاه مرزی غیرقانونی «المحمودیه» وارد خاک عراق شده است.

اشغالگران آمریکایی به‌طور غیرقانونی مناطقی در شمال و شمال شرق سوریه در استان‌های دیرالزور، الحسکه و رقه، که بزرگترین میادین نفت و گاز سوریه در آن قرار دارد را کنترل می‌کنند.

با شکست گروه تروریستی «داعش» به عنوان بازوی نظامی آمریکا در سوریه در آذر ماه سال 1396، نیروهای آمریکایی مستقیما جایگزین این گروهک شدند و دقیقا از همان زمان نیز به جای داعش شروع به استخراج و سرقت نفت سوریه کردند.

مناطق تحت اشغال نیروهای آمریکایی و شبه نظامیان موسوم به «نیروهای دمکراتیک سوریه» (قسد) تحت حمایت آن‌ها در حسکه و دیگر مناطق شمالی سوریه، همواره شاهد اعتراضات شهروندان سوری به حضور اقدامات تروریستی اشغالگران و شبه نظامیان علیه ساکنان این مناطق است.

دولت سوریه بارها تاکید کرده است که این شبه نظامیان و آمریکایی‌ها در شرق و شمال شرق سوریه هدفی جز غارت نفت ندارند و حضور آنان غیر قانونی است.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    دیگر رسانه ها