کد خبر: 685695
تاریخ انتشار :

پیش بینی مقام سابق اوکراینی درباره نتیجه جنگ با روسیه

نخست‌وزیر پیشین اوکراین اعلام کرد دولت آمریکا از کمک‌های مداوم نظامی و مالی به کی‌یف خسته شده و به‌زودی این کمک‌ها را قطع خواهد کرد.

پیش بینی مقام سابق اوکراینی درباره نتیجه جنگ با روسیه
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

«نیکلای آزاروف»، نخست‌وزیر پیشین اوکراین اعلام کرد واشنگتن از دادن پول‌ها و سرمایه‌های کلان به رژیم کی‌یف خسته شده و شیر فلکه یارانه‌های آمریکا به ارتش اوکراین به‌زودی بسته می‌شود.

وی دراین‌باره افزود: نیروهای مسلح اوکراین ارتشی از مزدوران هستند که در آن نه سلاح، نه پول و نه تجهیزات وجود ندارد. ارتش اوکراین برخلاف نیروهای مسلح روسیه کاملاً به غرب وابسته است.

آزاروف درباره علت قطع کمک‌های مالی و نظامی آمریکا به اوکراین گفت: هیچ فرد عاقلی وجود ندارد که معتقد باشد ایالات متحده قصد دارد تا ده سال دیگر از اوکراین حمایت کند. بله، این مزخرف است.

با شکست ضدحملات ارتش اوکراین، انتقادها نسبت به کی‌یف و کمک‌های غرب به اوکراین نیز افزایش یافته است. سرهنگ «دنیل دیویس»، از افسران ارشد سابق ارتش آمریکا نیز دیروز گفت اوکراین نمی‌تواند پیروز جنگ باشد و برای اینکه بقیه سرزمین‌اش را از دست ندهد، باید جنگ را متوقف کند.

وی با اشاره به خسارات و تلفات اخیر ارتش اوکراین در ضدحملاتش گفت: با توجه به خسارات وارده، هیچ دلیلی وجود ندارد که باور کنیم اوکراین در آینده قابل پیش‌بینی می‌تواند پتانسیل‌هایی را ایجاد کند که با آنچه قبل از حمله داشت، متفاوت باشد.

این نظامی سابق آمریکا با بیان اینکه «هرچه واشنگتن و کی‌یف واقعیت دردناک جدید را نادیده بگیرند، اوکراین سرزمین بیشتری را در نتیجه مذاکرات اجتناب‌ناپذیر از دست خواهد داد.» به مقامات اوکراین توصیه کرد که «منطقی‌ترین راه در حال حاضر متوقف کردن درگیری و آغاز مذاکرات برای صلح است.»

«سرگئی شویگو»، وزیر دفاع روسیه اخیراً در گفت‌وگوی تصویری با فرماندهان نیروهای مسلح روسیه اعلام کرد ارتش اوکراین در ماه گذشته (جولای) بیش از ۲۰ هزار نظامی خود را از دست داده است. وی دراین‌باره گفت: رهبری نیروهای مسلح اوکراین ناامیدانه حملات تازه‌ای را علیه مواضع ما انجام می‌دهند، اما به لطف خط دفاعی مستحکم، سازماندهی ماهرانه سیستم آتش، اقدامات حرفه‌ای، استقامت و بردباری ارتش روسیه، تمام حملات دشمن دفع شدند.

سرگئی شویگو درباره تلفات نیروهای ارتش اوکراین افزود: در ماه گذشته در نتیجه عملیات‌های موفقیت‌آمیز نیروهای ما، تلفات دشمن به بیش از ۲۰۸۰۰ نظامی رسید و دقیق‌تر اینکه ۲۰۸۲۴ نظامی؛ ۲۸۲۴ قطعه از سلاح‌های گوناگون انها نیز منهدم شد.

وزیر دفاع روسیه همچنین گفت: ارتش روسیه همچنین در ۳۰ روز گذشته ۱۰ تانک لئوپارد، ۱۱ خودروی زرهی «بردلی» آمریکا، ۴۰ سامانه توپخانه‌ای M۷۷۷ آمریکایی و ۵۰ اسلحه خودکششی اهدایی از انگلیس، آمریکا، آلمان، فرانسه، و لهستان به ارتش اوکراین را منهدم کرد.

ضدحملات ارتش اوکراین که از ماه‌ها پیش مقامات و رسانه‌های غربی و اوکراینی با آب‌وتاب فراوان وعده آن را داده بودند، سرانجام ۴ ژوئن (۱۴ خرداد) بی‌سروصدا و بدون اعلام رسمی در محورهای مختلف آغاز شد و بنا بر گزارش‌ها، نیروهای اوکراینی نه تنها تاکنون موفق به شکست خطوط دفاعی ارتش روسیه و پیشروی چشمگیری نشده‌اند، بلکه حجم زیادی از تجهیزات نظامی مدرن اهدایی غربی‌ها نیز در این ضدحملات نابود شده یا سالم به تصرف نیروهای ارتش روسیه درآمده است.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    دیگر رسانه ها