کد خبر: 685759
تاریخ انتشار :

وزیر دفاع سابق پاکستان: با سران تبعیدی افغانستان همکاری نمی‌کنیم

وزیر دفاع سابق پاکستان با ادعای اینکه کابل به تعهداتش مبنی بر عدم استفاده از خاک افغانستان پایبند نیست، تصریح کرد با این حال اسلام‌آباد با سران تبعیدی افغانستان همکاری نخواهد کرد.

وزیر دفاع سابق پاکستان: با سران تبعیدی افغانستان همکاری نمی‌کنیم
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم، خواجه محمد آصف، وزیر دفاع سابق پاکستان گفت اسلام‌آباد هیچ تمایلی برای همکاری با رهبران در تبعید افغانستان ندارد و نمی‌خواهد در امور افغانستان مداخله کند.

خواجه آصف اظهارداشت حضور سران سیاسی افغانستان در خارج این کشور را مشکل کابل خواند و افزود پاکستان خواهان مداخله و همکاری در این امور نیست.

وی همچنین هشدار داد در صورت دستیابی به شواهد مستند مبنی بر هماهنگی حملات از خاک افغانستان علیه پاکستان، اسلام‌آباد برای دفاع از خاک خود به زور متوسل خواهد شد.

وزیر دفاع سابق پاکستان اظهار داشت پس از سفر اخیرش به کابل در 3 اسفند سال 1401 و به رغم درخواست‌ها از طالبان افغانستان، حملات طالبان پاکستانی در خاک این کشور افزایش یافته است.

خواجه آصف مدعی شد بیشتر این حملات از خاک افغانستان صورت گرفته و طالبان باید مسئولیت آن را بپذیرد و به تعهدات خود عمل کند؛ در غیر آن‌صورت پاکستان حق دفاع از خاک خود را خواهد داشت.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار بین‌الملل سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما