کد خبر: 685934
تاریخ انتشار :

بازتاب فیلم اخطار ن دریایی سپاه به ناو امریکا در روزنامه انگلیسی

رسانه انگلیس به بازتاب فیلم اخطار نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به ناو گروه آمریکا در تنگه هرمز پرداخت.

بازتاب فیلم اخطار  ن دریایی سپاه به ناو امریکا در روزنامه انگلیسی
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش مشرق، یک رسانه انگلیسی یکشنبه بعد از ظهر به وقت تهران، در مطلبی به بازتاب فیلم اخطار نیروی‌ دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به ناوگروه آمریکا در تنگه هرمز پرداخت.

روزنامه «سان» از این فیلم به عنوان یک «حادثه غیرمنتظره» نام برد و نوشت، ایران فیلمی از هجوم پهپادها و قایق‌های تندروی خود به یک کشتی جنگی آمریکایی منتشر کرد.

بر اساس این گزارش، این رویارویی بین ناو بالگرد بر و نیروی دریایی سپاه پاسداران ایران در تنگه پر تنش هرمز در خلیج فارس رخ داد. نیروی دریایی آمریکا هفته گذشته با ادعای تلاش‌های بازدارنده در تنگه هرمز وارد منطقه شد.

در این رصد ناوبالگردبر آمریکایی‌ها مبادرت به پرواز بالگرد می‌کند اما بعد از اخطار ناو تیپ ذوالفقار که مسئولیت کنترل باند ورودی تنگه هرمز را عهده‌دار است و همچنین حضور شناورهای نیروی دریایی سپاه، آنها مجبور به نشاندن بالگردها بر روی ناو می‌ شوند. به گفته سردار «تنگسیری»، فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران آخرین خروج آمریکایی‌ها در آبان ماه ۱۴۰۰ بوده است و اقدام اخیر، اولین ورود به خلیج فارس به شمار می‌رود.

به نوشته روزنامه سان، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران روز شنبه تصاویری از عبور کشتی «یواس اس باتان» از تنگه هرمز با همراه بالگردها منتشر کرد.

سان نوشت، رسانه‌های ایرانی اعلام کردند که تحرکات سپاه پاسداران و ارسال اخطار، اعزام پهپادها و قایق‌های تندرو، بالگردهای آمریکایی را مجبور به فرود بر عرشه این ناو کرد.

این در حالی است که آمریکا هنوز در مورد این رویداد اظهار نظری نکرده است.

این روزنامه نوشت که تصاویر تکان‌دهنده، قایق‌های تندروی ایرانی را نشان می‌دهد که به شدت به کشتی جنگی بزرگ آمریکا نزدیک شده‌اند، در حالی که پهپادهای ایرانی نیز در حال پروازپشتیبانی بوده و فیلم‌هایی را درست بالای این ناو می‌گیرند.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    دیگر رسانه ها