کد خبر: 686064
تاریخ انتشار :

رسانه کشمیری به دستور وزارت فناوری اطلاعات هند از دسترس خارج شد

وب‌سایت خبری «کشمیر والا» مستقر در سرینگر به دستور وزارت الکترونیک و فناوری اطلاعات هند از دسترس خارج شد.

رسانه کشمیری به دستور وزارت فناوری اطلاعات هند از دسترس خارج شد
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، پرتال خبری «کشمیر والا» که دفتر آن در سرینگر مستقر است روز یکشنبه اعلام کرد که دسترسی به وب‌سایت و شبکه‌های اجتماعی آن به دستور وزارت الکترونیک و فناوری اطلاعات هند مسدود شده است.

کشمیر والا در بیانیه‌ای اعلام کرد: هنگامی که شنبه صبح با مرکز سرور خود تماس گرفتیم تا علت در دسترس نبودن thekashmirwalla.com را جویا شویم اعلام کردندوب‌سایت ما به دستور وزارت فناوری اطلاعات طبق قانون آی تی 2000 مسدود  شده است. 

این بیانیه می‌افزاید: متوجه شدیم که صفحه فیس‌بوک ما که نزدیک به نیم میلیون فالوئر دارد نیز مسدود شده است. همینطور اکانت توئیتر ما. 

طبق این بیانیه، کشمیر والا از دلیل مشخص مسدود شدن وب‌سایت خود در هند آگاه نیست؛ همینطور دلیل حذف صفحه فیس‌بوک و توئیتر مشخص نیست. هیچ ابلاغیه رسمی در این خصوص به دست ما نرسیده است.

کشمیر والا تاکید کرده این سانسور مبهم درد آور است. این رسانه از سال 2011 که راه اندازی شده سعی کرده مستقل، معتبر و صدای شجاعانه این منطقه در مقابل فشار غیرقابل تصور مقامات هندی باشد. 

این رسانه مستقر در سرینگر با اشاره به اینکه «فحد شاه» بنیانگذار و دبیر این پرتال خبری در گذشته بازداشت و زندانی شده، تاکید کرد: طی 18 ماه گذشته ما در یک کابوس وحشتناک زندگی کرده‌ایم.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار بین‌الملل سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما