کد خبر: 686261
تاریخ انتشار :

فرماندار آلاسکا حمایت خود را از نامزدی ترامپ در انتخابات اعلام کرد

فرماندار جمهوری خواه آلاسکا حمایت رسمی خود از نامزدی دونالد ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۴ اعلام کرد.

فرماندار آلاسکا حمایت خود را از نامزدی ترامپ در انتخابات اعلام کرد
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، نشریه پولیتیکو گزارش داد به رغم اتهامات کیفری متعدد علیه ترامپ، «مایک دانلیوی» فرماندار جمهوری خواه ایالت آلاسکا حمایت رسمی خود را از نامزدی دونالد ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری 2024 اعلام کرد.

براساس این گزارش، دانلیوی سومین فرماندار جمهوری خواه آمریکایی است که به طور رسمی از ترامپ حمایت می کند. پیش از وی، جیم جاستیس فرماندار ویرجینیای غربی و هنری مک مستر فرماندار کارولینای جنوبی، به طور رسمی حمایت خود را از ترامپ اعلام کرده بودند.

این در حالی است که براساس نتایج نظرسنجی های جدید که در سطح ملی از بین رای دهندگان جمهوری خواه انجام شده، دونالد ترامپ نامزد انتخابات ریاست جمهوری 2024 آمریکا به رغم پرونده های کیفری متعدد، با 46 درصد از اصلی ترین رقیب خود در حزب جمهوری خواه، ران دیسانتیس، پیش است.

ترامپ پیشتر از دانلیوی در نخستین رقابت وی برای تصدی عنوان فرمانداری در سال 2018، و زمانی که وی در جریان رای گیری برکناری در سال 2019 شکست خورد، حمایت کرده بود.

این در حالی است که تاکنون تنها 5 فرماندار از نامزدهای انتخابات 2024 حمایت کرده‌اند. کوین استیت فرماندار اوکلاهاما حمایت خود را از دیسانتیس و اریک هالکومب فرماندار ایندیانا از مایک پنس حمایت کرده‌اند.

دو فرماندار دیگر یعنی ران دیساتیس فرماندار فلوریدا و داگ برگام فرماندار داکوتای شمالی نیز خود از نامزدهای انتخابات 2024 و در حال کار هستند.

اعلام حمایت دانلیوی از ترامپ در حالی است که هیئت منصفه عالی دادگاه جورجیا سه‌شنبه 15 اوت (24 مرداد) در کیفرخواستی دونالد ترامپ رئیس جمهور سابق آمریکا و مشاورانش را به تلاش برای ابطال نتایج انتخابات 2020 و شکست او مقابل جو بایدن متهم کرد.

دونالد ترامپ نامزد انتخابات ریاست جمهوری 2024 آمریکا اعلام کرد روز پنج شنبه 24 اوت (2 شهریور) در ارتباط با پرونده تلاش برای تغییر نتایج انتخابات 2020 در ایالت جورجیا، خود را در آتلانتا تسلیم خواهد کرد.

تسلیم شدن ترامپ در روز پنچ شنبه، تنها یک روز پس از نخستین مناظره انتخاباتی اولیه جمهوری خواهان در میلواکی است که ترامپ اعلام کرده به علت پیشتازی خود در نظرسنجی ها، در این مناظره شرکت نمی کند.

ترامپ به‌عنوان یکی از نامزدهای جمهوری‌خواهان در انتخابات ریاست‌جمهوری 2024 با اتهاماتی مانند توطئه برای فریب ملت، تلاش برای ممانعت از اقدام کنگره در تأیید پیروزی جو بایدن و سلب حقوق رأی‌‌دهندگان روبه‌رو است.

این سومین پرونده قضایی است که علیه ترامپ در سال جاری تشکیل شده است اما نخستین پرونده‌ای است که تلاش می‌کند او را به‌دلیل تکاپو برای ماندن در قدرت در هفته‌های بین شکست انتخاباتی و حمله به کنگره مسئول بداند.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    دیگر رسانه ها