کد خبر: 686268
تاریخ انتشار :

رئیس جمهور عراق: ترکیه باید حق آبه عراق را به صورت عادلانه پرداخت کند

وزیر امور خارجه ترکیه که برای یک سفر رسمی به عراق سفر کرده است، با رئیس جمهور این کشور دیدار و گفت‌وگو کرد.

رئیس جمهور عراق: ترکیه باید  حق آبه عراق را به صورت عادلانه پرداخت کند
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، هاکان فیدان، وزیر امور خارجه ترکیه که روز گذشته برای یک سفر رسمی عازم عراق شده است، امروز چهارشنبه یکم شهریورماه با عبداللطیف رشید، رئیس جمهور این کشور در بغداد دیدار و گفت‌وگو کرد.

فیدان در دیدار با عبداللطیف رشید گفت: ترکیه تمایل زیادی دارد که مشکل آب به صورت ریشه‌ای حل شود.

وی افزود: دولت ترکیه درباره حل مشکل آب پیگیری‌های مستمری انجام می‌دهد.

فیدان در ادامه اظهار داشت: کشورش متعهد به حمایت از تلاش‌های عراق برای تثبیت امنیت و ثبات این کشور است و همچنین خواهان تثبیت روابطی است که از قدیم‌الایام دو کشور را به هم پیوند داده است، به گونه‌ای که منافع هر دو کشور تامین شود.

وزیر امور خارجه ترکیه خاطرنشان کرد: رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه در نظر دارد برای پیگیری مسائل موجود و پرونده‌های دیگر به عراق سفر کند.

عبداللطیف رشید رئیس جمهور عراق در این دیدار با تاکید بر اینکه ترکیه باید حق‌آبه عراق را به صورت عادلانه پرداخت کند، گفت: عراق باید به سهم عادلانه و کافی خود از آب‌ها (که منشاء آن از خاک ترکیه است) دست یابد.

 محمد شیاع السودانی، نخست‌وزیر عراق، ماه مارس گذشته (اسفندماه) در رأس یک هیئت بزرگ وزارتی و امنیتی به آنکارا، پایتخت ترکیه سفری رسمی کرد و در جریان این دیدار چندین پرونده از جمله امنیت، مرزها، آب، انرژی و گسترش مبادلات تجاری بین دو کشور مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    دیگر رسانه ها