کد خبر: 686580
تاریخ انتشار :

ارتش مصر: بزرگترین رزمایش خاورمیانه، در مصر برگزار می‌شود

سخنگوی ارتش مصر خبر داد که «بزرگترین رزمایش خاورمیانه» قرار است سه روز دیگر با حضور 38 کشور برگزار شود.

ارتش مصر: بزرگترین رزمایش خاورمیانه، در مصر برگزار می‌شود
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

سرهنگ «غریب عبدالحافظ» سخنگوی ارتش مصر در صفحه شخصی خود در فیس‌بوک اطلاع داد، قرار است تا سه روز دیگر «رزمایشی بزرگ» با مشارکت هشت هزار نیرو از ۳۸ کشور برگزار شود.

به نوشته وبگاه آی۲۴ نیوز، این رزمایش در حوزه زمینی، دریایی، هوایی و نیروهای ویژه در تاریخ ۳۱ آگوست آغاز شده و تا ۱۴ سپتامبر ادامه خواهد داشت.

سخنگوی ارتش مصر در ادامه این رزمایش را «یک تمرین نظامی جهانی و بزرگترین و مهم‌ترین تمرین مشترک در خاورمیانه» توصیف کرد و نوشت که هدف از این رزمایش گسترش همکاری نظامی و افزایش توانمندی‌ها در مواجهه با تهدیدات و خطرات مشترک است. او توضیحات بیشتری در این خصوص نداد.

تصویری از اختتامیه رزمایش النجم الساطع در سال ۲۰۲۱

این رزمایش برای نخستین بار در اکتبر ۱۹۸۰ و پس از امضای معاهده صلح میان مصر و اسرائیل برگزار شد و پس از آن هر دو سال یک بار برگزار می شود.

رزمایش «النجم الساطع» سال ۲۰۲۱ با حضور ۹ کشور برگزار شد؛ در سال ۲۰۲۰ به دلیل شیوع کرونا انجام نشد و در سال ۲۰۱۸ نیز با مشارکت ۹ کشور از جمله آمریکا و انگلیس برگزار شد.

در رزمایش سال ۲۰۲۱ نیروهای شرکت کننده، عملیات کمک‌های اولیه، تخلیه زخمی‌ها از صحنه نبرد، مبارزه با تک تیراندازها، کار با پهپادها و چگونگی خنثی کردن بمب‌های دست ساز و راههای باز کردن معبر را آموزش دیدند.

طبق گزارش وبگاه «گلوبال پاور» که یک وبگاه تخصصی امور نظامی است، نیروی هوایی مصر بزرگترین ناوگان هوایی در غرب آسیا و شمال آفریقا و قدرتمندترین ارتش جهان عرب را به خود اختصاص داده است.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    دیگر رسانه ها