کد خبر: 686776
تاریخ انتشار :

سفر اسلامی به تبریز به منظور رونمایی از سامانه جدید پرتودهی

رئیس سازمان انرژی اتمی ایران به منظور رونمایی از سامانه پرتودهی «خود حفاظ گامای دوجداره با ظرفیت ۱۰۰ تن در روز» وارد تبریز شد.

سفر اسلامی به تبریز به منظور رونمایی از سامانه جدید پرتودهی
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش گروه سیاست خارجی خبرگزاری تسنیم، همزمان با ششمین روز از هفته دولت‌ (سه‌شنبه، 7 شهریورماه) محمد اسلامی، معاون رییس‌جمهور و رییس سازمان انرژی اتمی ایران به‌منظور رونمایی از سامانه پرتودهی «خودحفاظ گامای دوجداره با ظرفیت 100 تن در روز» و نیز بهره‌برداری از فاز نخست مخزن 100 هزار مترمکعبی کلانشهر تبریز به استان آذربایجان شرقی سفر کرد.

پیش از ظهر امروز (سه‌شنبه ،7 شهریورماه) با حضور معاون رییس‌جمهور و رییس‌ سازمان انرژی اتمی، سیدپژمان شیرمردی، معاون سازمان و مدیرعامل شرکت توسعه کاربرد پرتوها و جمعی از مدیران ارشد صنعت هسته‌ای و نیز مسئولان استانی و محلی، آیین رونمایی و بهره‌برداری از سامانه پرتودهی «خودحفاظ گامای دوجداره با ظرفیت 100 تن در روز » در شهرستان بناب برگزار می‌شود.

گفتنی است معاون رییس‌جمهور و رییس سازمان انرژی اتمی ایران در ادامه این سفر در آیین بهره‌برداری از فاز نخست مخزن 100 هزار مترمکعبی آب شرب تبریز و خط انتقال 8 کیلومتری آن، با هدف افزایش پایداری و تاب‌آوری شبکه آب این شهر حضور خواهد یافت.

روز 5 شهریور ماه نیز از جدیدترین دستاورد سازمان انرژی اتمی، «رادیونوکلئید سزیم ـ 137» با حضور محمد اسلامی، معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان انرژی اتمی ایران در نمایشگاه «روایت خدمت» در محل نمایشگاه بین‌المللی تهران رونمایی شد.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    دیگر رسانه ها