کد خبر: 686935
تاریخ انتشار :

دیدار امیر عبداللهیان با نخست وزیر سوریه

وزیر امور خارجه کشورمان بعدازظهر امروز با نخست وزیر سوریه در دمشق دیدار کرد.

دیدار امیر عبداللهیان با نخست وزیر سوریه
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش گروه سیاست خارجی خبرگزاری تسنیم، حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه کشورمان که به منظور دیدار و گفتگو با مقامات سوریه به دمشق سفر کرده است، بعدازظهر امروز با حسین عرنوس، نخست وزیر سوریه دیدار و گفتگو کرد.

وزیر امور خارجه ایران در بدو ورود در جمع خبرنگاران درباره موضوعات مورد رایزنی در این سفر گفت: ما همواره رایزنی‌ها و مشورت‌های منظمی را با مقامات عالی رتبه سوریه و با توجه به تحولات جدید در منطقه صفحه جدید و مثبت روابطی که در منطقه شاهد آن هستیم، با همکارم آقای فیصل مقداد در دمشق یا تهران داریم.  

وزیر امور خارجه کشورمان افزود: در سفری که اخیرا به عربستان داشتم و از مقامات عربستان سعودی اظهارات مثبتی را در ارتباط با سوریه دریافت کردم. 

وی همچنین گفت: امروز در دمشق هستیم تا پیرامون این مسائل و موضوعات مورد علاقه منطقه‌ای، بین‌المللی و دوجانبه گفتگو داشته باشیم. پیگیری توافقات روسای جمهور دو کشور در سفر اخیر آقای رییسی به دمشق و سفر اخیر هیئتی سیاسی و اقتصادی از سوریه به تهران، پیگیری این توافقات از اهداف دیگر این سفر است.

وزیر امور خارجه کشورمان علاوه بر سوریه، به منظور دیدار و گفتگو با مقامات لبنان نیز به بیروت سفر خواهد کرد.

مجتبی امانی روز سه شنبه در حساب خود نوشت که حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران چهارشنبه وارد لبنان می‌شود.

وی اضافه کرد که در دستور کار امیرعبداللهیان گفتگو و دیدار با مقام‌های لبنانی پیرامون موضوعات مورد علاقه مشترک است.

امانی تاکید کرد: این دیدار منعکس کننده سیاست ایران و نقش سازنده آن در حمایت از ثبات و رفاه لبنان است.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار بین‌الملل سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما