کد خبر: 687018
تاریخ انتشار :

امیر عبداللهیان در بیروت: عبارات سازنده‌ای از عربستان برای کمک به لبنان شنیدیم

وزیر امور خارجه کشورمان در بدو ورود به لبنان گفت: در گفتگوهایی که با مقامات عربستان انجام شد ما عبارات سازنده‌ای را از آن‌ها در خصوص کمک به وضعیت لبنان شنیدیم.

امیر عبداللهیان در بیروت: عبارات سازنده‌ای از عربستان برای کمک به لبنان شنیدیم
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش خبرنگار سیاست خارجی خبرگزاری تسنیم، حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه کشورمان در ادامه سفر منطقه‌ای خود امروز بعدازظهر وارد بیروت، پایتخت لبنان شد.

وی در بدو ورود در جمع خبرنگاران گفت: خیلی خوشحالم که امروز به همراه هیئتی عالی رتبه در بیروت هستم. ایران جز خیر، صلاح، آرامش و توسعه برای لبنان نمی‌خواهد.

امیرعبداللهیان ادامه داد: ما امروز در گفتگوهایی که با مقامات عالی رتبه لبنان خواهیم داشت، همه طرف‌های لبنانی را دعوت می‌کنیم تا هرچه سریع‌تر از طریق گفتگو و تفاهم نسبت به انتخاب رئیس جمهور اقدام کنند. 

وی افزود: طبعا این مردم و رهبران فهیم لبنان هستند که باید نسبت به انتخاب رئیس جمهور تصمیم بگیرند. از همه کشورهای منطقه و فرامنطقه انتظار داریم در چارچوب همکاری‌های همه جانبه اقتصادی و تجاری به بهبود وضعیت اقتصادی در لبنان کمک کنند.

امیرعبداللهیان تاکید کرد: معتقدیم که رهبران و مردم لبنان از درایت لازم برای اتخاذ تصمیم سیاسی در انتخاب رئیس جمهور و تکمیل این وضعیت سیاسی برخوردار هستند. ما همواره بهترین‌ها را برای دولت، ملت، ارتش و مقاومت لبنان از خدای سبحان خواستاریم.

وزیر امور خارجه همچنین گفت: در گفتگوهایی که با مقامات عربستان انجام شد ما عبارات سازنده‌ای را از آن‌ها در خصوص کمک به وضعیت لبنان شنیدیم. 

وی تصریح کرد: ما همه کشورها را دعوت می‌کنیم به کمک‌ و همکاری‌های اقتصادی به لبنان، و ایران هم حمایت‌های خود را از لبنان ادامه خواهد داد.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار بین‌الملل سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما