کد خبر: 687226
تاریخ انتشار :

تاکتیک اوکراین در ضدحملات به روایت روزنامه آمریکایی

نیویورک تایمز در مطلبی، تاکتیک کی‌یف در ضدحملات علیه مسکو را بسیار کند ارزیابی کرده و نوشت: اوکراین برای شکست خطوط به غایت قدرتمند روسیه وجب به وجب پیش می‌رود.

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش مشرق، کارزار چند ماهه ضدحملات اوکراین برای شکست خطوط مستحکم روسیه در اشکال مختلف، در جنوب این کشور جاری است و نیرو محرکه آن صدها گروه تهاجمی مقیاس کوچک متشکل از هشت تا ۱۰ سرباز است.

این روزنامه در مطلبی می نویسد: اوکراین روستا به روستا، خانه به خانه و وجب به وجب در حال پیشروی است و این الگوی اوکراین است، زیرا تلاش می کند در امتداد دو مسیر شمالی-جنوبی به سمت دریای آزوف حرکت کند و پل زمینی میان روسیه و شبه جزیره کریمه را قطع کند.

نیویورک تایمز با یادآوری مسیر پیش روی اوکراین تا رسیدن به دریا می افزاید: ارتش اوکراین باید برای رسیدن به ساحل، خط دفاعی به شدت قدرتمند روسیه را درهم بشکند، از میدان های مین بگذرد و از مقابله با جنگنده های روس جان سالم بدر ببرد.

نویسنده این مطلب در ادامه آورده است: اما روس ها هم بیکار ننشسته اند و در حال تطبیق تاکتیک های جنگی خود با اوکراین هستند. به عنوان مثال، یک مرتع پر از مین را آماده آتش می سازند و به محض آنکه اوکراینی ها دست به کار پاکسازی می زنند، روس ها یک نارنجک را از پهپاد پرتاب کرده و دریایی از آتش به راه می اندازند.

براساس گزارش وزارت دفاع روسیه، تاکتیک اوکراین در ضدحملات اخیر بسیار کند بوده و در دو ماه اول ضدحمله خود متحمل خسارات هولناکی شد و بیش از ۴۳ هزار سرباز را در ازای چند کیلومتر مربع زمین در منطقه زاپوروژیا از دست داد. اما کی‌یف تاکتیک‌های غربی را مقصر این میزان از تلفات می داند و حتی براساس گزارش منابع روسی، همین امر سبب دو دستگی در ارتش اوکراین شده است.

این روزنامه آمریکایی در ادامه جاده های آسفالت‌ را برای اوکراینی‌ها امن‌تر خوانده و دلیل آن را سهولت شناسایی و حذف مین‌ها می داند. هرچند همین جاده ها پر از لانه های مسلسل روسی و تحت نظارت پهپادها هستند.

نیویورک تایمز در پایان با بیان اینکه بیشتر سربازان حاضر در ضدحملات جاری اوکراین ترکیبی از جنگجویان حرفه ای، نیروهای داوطلب و سربازان وظیفه است، تاکید می کند که بسیاری از سربازان حاضر در این جبهه، نبرد اولشان بود، هرچند اکنون پس از تلفات سنگین می دانند چگونه بجنگند.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار بین‌الملل سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما