کد خبر: 687938
تاریخ انتشار :

خبرگزاری فرانسه از اولین سفر آشکار یک هیات صهیونیستی به عربستان خبر داد

خبرگزاری فرانسه از اولین سفر آشکار یک هیات صهیونیستی به عربستان سعودی برای شرکت در نشست کمیته میراث جهانی سازمان یونسکو خبر داد.

خبرگزاری فرانسه از اولین سفر آشکار یک هیات صهیونیستی به عربستان خبر داد
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش مشرق، خبرگزاری فرانسه از قول یک مقام صهیونیستی از سفر یک هیات اسرائیلی به ریاض برای شرکت در نشست سازمان یونسکو خبر داد.

به نوشته خبرگزاری فرانسه، این اولین سفر آشکار یک هیات صهیونیستی به ریاض محسوب می‌شود.

این مقام صهیونیست که به دلیل حساسیت موضوع نخواسته نامش فاش شود در حاشیه این نشست گفت: ما خوشحالیم که اینجا هستیم. این یک قدم خوب است. ما از مقامات یونسکو و مقامات سعودی متشکر هستیم.

براساس این گزارش، ۵ عضو این هیات از طریق دُبی به ریاض سفر کرده‌اند چرا که پرواز مستقیم میان اسرائیل و عربستان سعودی وجود ندارد.

اعضای هیات صهیونیستی ویزای خود را از طریق یونسکو دریافت کرده‌اند و روز یک شنبه وارد عربستان شده‌اند.

خبرگزاری فرانسه از محل نشست گزارش داده است که هیات اسرائیلی که شامل یک مقام امنیتی نیز است در نشست روز دوشنبه یونسکو حاضر شده و پشت میزی که روی آن اسرائیل نوشته شده بود نشسته است.

شبکه «آی۲۴ نیوز» نیز چند روز مدعی شد که اولین هیأت تجاری از رژیم صهیونیستی متشکل از ۱۲ کارفرما، طی روزهای گذشته وارد عربستان سعودی شده است.

به نوشته این وبگاه عرب‌زبان، این هیأت تجاری در ابتدای ماه جاری میلادی برای حضور در کنفرانس دولتی «امنیت سایبری» وارد عربستان سعودی شده است؛ کنفرانسی که طی روزهای ششم و هفتم در شهر نفت خیز الدمام برگزار شد و روز گذشته به کار خود پایان داد.

حضور این هیأتهای صهیونیستی در عربستان سعودی، در شرایطی است که دولت جو بایدن تلاش‌های خود برای عادی‌سازی روابط میان ریاض و تل آویو را شدت بخشیده است و «برت مک کورگ» مسئول پرونده خاورمیانه در کاخ سفید و باربارا لیف، دستیار وزیر امور خارجه آمریکا در خاور نزدیک روز سه شنبه گذشته برای رایزنی با مقامات سعودی وارد ریاض شدند.

در این میان سعودی‌ها نیز شروط و خواسته‌های خود را دارند؛ از جمله غنی‌سازی اورانیوم در خاک خود و همچنین خرید جنگنده‌های اف-۳۵ و سامانه‌های دفاع هوایی و در حوزه فلسطین نیز، ریاض خواستار امتیازدهی قابل توجه به تشکیلات خودگردان در کرانه باختری است که جزئیات آن هنوز نامشخص است؛ رژیم صهیونیستی تاکنون با تمامی شروط سعودی‌ها به جد مخالفت کرده است.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    دیگر رسانه ها