کد خبر: 688151
تاریخ انتشار :

ابراز ناخرسندی روسیه از ارمنستان و جمهوری آذربایجان

روسیه امروز به طور جداگانه به اظهارات جمهوری آذربایجان در مورد انتخابات محلی در مناطق اوکراینی اعتراض و ارمنستان را متهم به صدور بیانیه‌های «غیرقابل قبول» کرد.

ابراز ناخرسندی روسیه از ارمنستان و جمهوری آذربایجان
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، ماریا زاخارووا سخنگوی وزارت خارجه روسیه امروز چهارشنبه اعلام کرد که مسکو به علت اظهارات باکو در مورد انتخابات محلی برگزار شده در «مناطق جدید» روسیه اعتراض کرده است.

زاخارووا همچنین ارمنستان را به طرح اظهارات «غیرقابل قبول و آسیب زا» متهم کرد که به چشم اندازهای توافق صلح بین ایروان و باکو بر سر منطقه مورد مناقشه قره باغ آسیب می‌زند.

چند روز پیش جمهوری آذربایجان بیانیه‌ای را منتشر کرد و در آن انتخابات برگزار شده در مناطق اوکراینی که روسیه سال گذشته به خاک خود ضمیمه کرده را «ساختگی» خواند. اشاره باکو به انتخابات در چهار منطقه دونتسک، لوگانسک، زاپوریژیا و خرسون دارد که هفته گذشته توسط روسیه برگزار شد.

بیشتر بخوانید

تنش سیاسی بین ارمنستان و روسیه به خاطر آذربایجان

در بیانیه جمهوری آذربایجان آمده است که رای گیری روسیه در مناطقی که به صورت بین‌المللی به عنوان بخشی از اوکراین شناخته می‌شود، برگزار شد و بنابراین به لحاظ قانونی باطل است.

زاخارووا به خبرنگاران گفت که روسیه یک اعتراض دیپلماتیک کرده زیرا این اظهارات برای مسکو غیرقابول قبول است و با ماهیت روابط بین دو کشور تطابق ندارد.

وی اضافه کرد: ما از این حقیقت پیروی می‌کنیم که باکو باید با تمامیت ارضی کشورمان با همان احترامی برخورد کند که از ما انتظار دارد، زمانیکه موضوع تمامیت ارضی جمهوری آذربایجان در میان است.

تنش‌های بین جمهوری آذربایجان و ارمنستان در هفته گذشته بالا گرفته است و ایروان باکو را متهم کرده که در حال تدارک حمله‌ای به ارمنستان است.

ارمنستان روسیه را متهم کرده که در حفاظت از ارمنستان در برابر آنچه «تهاجم‌های» باکو خوانده، شکست خورده است.

زاخارووا در این مورد هم گفت که اظهارات اخیر ارمنستان یک ماهیت غیردوستانه داشته و در حال آسیب زدن به فرایند صلح در قره باغ است.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار بین‌الملل سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما