کد خبر: 690126
تاریخ انتشار :

اسرائیل رسماً اعلام وضعیت جنگی کرد

دفتر نخست وزیری رژیم صهیونیست اعلام کرد که کابینه این رژیم رسماً جنگ علیه غزه و آزادی عمل ارتش را تصویب کرده است.

اسرائیل رسماً اعلام وضعیت جنگی کرد
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش مشرق، دفتر «بنیامین نتانیاهو»، نخست وزیر رژیم صهیونیستی اعلام کرد که کابینه امنیتی اسرائیل امروز یکشنبه رسماً آغاز جنگ علیه نوار غزه را تصویب کرد.

کابینه امنیتی رژیم صهیونیستی با استناد به «بند ۴۰ الف» اعلام وضعیت جنگی کرده است. رژیم صهیونیستی آخرین باری که از این بند استفاده کرده در سال ۱۹۷۳ بود. اکنون ارتش اسرائیل آزادی عمل کامل دارد و می تواند به صلاحدید خود به طور مستقل عمل کند. اگرچه موظف است به رهبری سیاسی گزارش دهد.

عملیات بزرگ و غافلگیرانه «طوفان الاقصی» مقاومت فلسطین علیه رژیم صهیونیستی از دیروز شنبه آغاز شده و بنابر گفته بسیاری از کارشناسان منطقه و اذعان رسانه‌های صهیونیستی این عملیات شکست اطلاعاتی و امنیتی بزرگی برای این رژیم است؛ رژیم صهیونیستی هم در پاسخ مناطق مختلف غزه را بمباران کرده و امروز یکشنبه نیز حزب‌الله لبنان مواضع نیروهای رژیم را هدف قرار داد و مسئولیت آن را نیز به عهده گرفت.

بنابر اذعان منابع عبری تنها طی ۲۴ ساعت اخیر در جریان عملیات نظامی مقاومت فلسطین در غزه تحت عنوان طوفان الاقصی دستکم ۶۰۰ صهیونیست به هلاکت رسیده و بیش از ۲۰۰۰ نفر دیگر نیز زخمی شده اند. همچنین ۷۵۰ صهیونیست نیز مفقود شده اند که از سرنوشت آنها اطلاعی در دست نیست. برای پیگیری تحولات روز نخست عملیات «طوفان الاقصی» روی خبرهای لینک ۱، لینک ۲، و لینک ۳ کلیک کنید.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    دیگر رسانه ها