کد خبر: 692076
تاریخ انتشار :

حماس: مقاومت توانایی مدیریت نبرد و کنترل آن را دارد

سخنگوی جنبش مقاومت فلسطین (حماس) در واکنش به قتل عام گسترده شهروندان فلسطینی در نوار غزه گفت که کشتار غیر نظامیان نشانه ورشکستگی و سردرگمی صهیونیست‌ها است.

حماس: مقاومت توانایی مدیریت نبرد و کنترل آن را دارد
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، عبداللطیف قانوع، سخنگوی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) امروز دوشنبه در واکنش به قتل عام زنان و کودکان فلسطینی در نوار غزه گفت که جنایت کشتار بیش از 8 هزار فلسطینی و تخریب منازل نشانه ورشکستگی و سردرگمی اشغالگران است.

 سخنگوی جنبش حماس افزود: اشغالگران بیش از هشت هزار فلسطینی را کشته‌ و منازل آن‌ها را ویران کرده‌اند، این جنایات بیانگر پیروزی نیست بلکه نشان دهنده ورشکستگی و سردرگمی آن‌ها می‌باشد.

عبداللطیف قانوع اظهار داشت که عبور زمینی محدود در برخی مناطق نوار غزه، در پی شکست اشغالگران در پیشبرد طرح گسترده خود و تلاش برای بهبود وجهه خود صورت گرفته است.

سخنگوی جنبش حماس خاطرنشان کرد: حملات هوایی گردان‌های القسام به خط مقدم و پشت خطوط جنگ و به مجموعه تانک‌های رژیم صهیونیستی، تاییدی است که مقاومت  توانایی مدیریت نبرد و کنترل آن را دارد.

از 15 مهرماه گروه‌های مقاومت غزه عملیات «طوفان الاقصی» را در دفاع از مسجدالاقصی در برابر اقدامات و یورش‌های صهیونیست‌ها آغاز کردند که طی آن مقاومت توانست به داخل اراضی 1948 نفوذ کند. این عملیات ترکیبی از عملیات زمینی، هوایی، دریایی و موشکی بود و بنا به اذعان صهیونیست‌ها و ناظران، بی‌سابقه‌ترین عملیات ضد اسرائیلی در طول تاریخ اشغال اراضی فلسطین در هفت دهه گذشته بود.

در نتیجه این عملیات بنا به آمار رسمی 1538 نفر از نظامیان و غیرنظامیان صهیونیست در اراضی داخلی فلسطین کشته شده‌ است.

در نتیجه این عملیات، ارتش رژیم صهیونیستی اذعان کرده است که تاکنون 311 نظامی اسرائیلی کشته شده است. ارتش رژیم اسرائیل همچنین اعلام کرد که در طول این مدت 239 صهیونیست به اسارت مقاومت فلسطین در آمده است.

رژیم اسرائیل در واکنش به این عملیات، دیوانه‌وار غزه را از زمین و آسمان هدف قرار داد. وزارت بهداشت فلسطین امروز اعلام کرد که تجاوزات رژیم صهیونیستی به غزه بیش از 8 هزار شهید برجای گذاشته است. همچنین تعداد مجروحان در طول این مدت نزدیک به 20 هزار نفر می‌باشد.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    دیگر رسانه ها