کد خبر: 692920
تاریخ انتشار :

اختصاصی| مدیریت کلان مراکز هسته‌ای اسرائیل هم در اختیار آمریکایی‌ها قرار گرفته است

آمریکایی‌ها چند روز پس از ضربه طوفان الاقصی به صهیونیست‌ها، مدیریت مراکز هسته‌ای این رژیم را هم برعهده گرفته‌اند.

اختصاصی| مدیریت کلان مراکز هسته‌ای اسرائیل هم در اختیار آمریکایی‌ها قرار گرفته است
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش گروه بین‌الملل تسنیم، آمریکایی‌ها چند روز  پس از ضربه طوفان‌الاقصی به صهیونیست‌ها، مدیریت مراکز هسته‌ای این رژیم را هم برعهده گرفته‌اند.

پیشتر خبرگزاری تسنیم در خبری اعلام کرده بود که به دلیل فروپاشی انسجام مدیریتی در بخش نظامی صهیونیست‌ها در پی ضربه شدید عملیات طوفان الاقصی، هدایت بخش مهمی از عملیات‌های نظامی اسرائیلی‌ها علیه مردم غزه را فرماندهان آمریکایی‌ برعهده گرفته‌اند.

امّا اخیراً خبرنگاران تسنیم کسب اطلاع کردند که این فروپاشی انسجام مدیریتی به بخش نظامی منحصر نبوده و از دو هفته پیش تاکنون آمریکایی‌ها مدیریت مراکز اتمی صهیونیست‌ها را هم برعهده گرفته‌اند.

یکی از پیامدهای عملیات طوفان الاقصی، «تشدید شکاف و بی‌اعتمادی» در لایه‌های مختلف نهادهای امنیتی و نظامی رژیم صهیونیستی است. پیش از این عملیات، ارتش رژیم و به خصوص نیروی هوایی آن شاهد «اعتصاب» بود که کار به تصفیه ژنرال‌های رده بالا هم رسید. از سوی دیگر اختلاف میان سازمان امنیت داخلی (شاباک) و وزیر امنیت داخلی (بن گویر) نیز علنی شده بود. بعد از این عملیات، میزان شکاف و بی‌اعتمادی به جایی رسیده که عملا کارکرد این نهادها را مختل کرده و باعث شده تا رهبران درجه اول سیاسی، در نهادهای خاص امنیتی دست به دامان آمریکایی‌ها شوند.

هفته‌ی گذشته نتانیاهو نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در توئیتی رسماً روسای سازمان‌های امنیتی رژیم را مسئول ضربه‌ی عملیات طوفان الاقصی معرفی کرد اما با  گذشت حدود 9 ساعت از انتشار، به دلیل حجم فشارها و گسترش اختلاف‌ها، مجبور به حذف آن توئیت شد.

برخی منابع به تسنیم گفتند که تهدید هسته‌ای مردم غزه توسط بعضی مقامات صهیونیستی نیز با هماهنگی مدیران آمریکایی این مجموعه‌ها صورت گرفته است.

چند روز پیش، وزیر میراث فرهنگی رژیم اسرائیل در اظهاراتی گفت که «انداختن بمب اتم روی غزه یکی از گزینه‌های کابینه جنگ اسرائیل است.»

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    دیگر رسانه ها