کد خبر: 692929
تاریخ انتشار :

سازمان ملل: بیش از ۶۰ درصد پناهجویان افغان اخراج شده از پاکستان کودک هستند.

دفتر هماهنگی کمک‌های بشردوستانه سازمان ملل متحد(اوچا) اعلام کرد بیش از ۶۰ درصد جمعیت پناهجویان اخراجی از پاکستان را کودکان تشکیل می‌دهند.

سازمان ملل: بیش از ۶۰ درصد پناهجویان افغان اخراج شده از پاکستان کودک هستند.
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم، دفتر هماهنگی کمک‌های بشردوستانه سازمان ملل(اوچا) اعلام کرد: در سه روز اول تصمیم پاکستان برای اخراج پناهجویان افغان ، بالغ بر20 هزار نفر از گذرگاه مرزی «تورخم» و «اسپین بولدک» بازگشته‌اند که بیش از 60 درصد آنها کودک هستند.

اوچا در صفحه اجتماعی «ایکس» نتیجه ارزیابی‌اش از وضعیت پناهجویان اخراج شده توسط دولت موقت پاکستان را ناامید کننده دانست و نوشت بسیاری از مهاجران افغان روزها سفر کرده‌اند اما نمی‌دانند به کجا برگردند.

دفتر هماهنگی کمک های بشردوستانه سازمان ملل متحد تصریح کرد برای کمک و حل مشکل این پناهجویان در گذرگاه مرزی نیاز فوری به بودجه وجود دارد.

پاکستان به طور جدی روند اخراج بیش از 1.7 نفر میلیون پناهجوی غیرقانونی افغان را از 2 نوامبر امسال بدون توجه به خواست‌ جامعه جهانی آغاز کرده است.

دولت موقت پاکستان همچنین به پناهجویان فرصت فروش دارایی‌ها و تبدیل آن به پول نقد را نداده است و از انتقال بیش از 50 هزار کلدار پاکستانی ممانعت می‌کند.

پیش از این نیز دولت موقت پاکستان هشدار داده بود کسانی که تا اول نوامبر سال‌ جاری این کشور را ترک نکنند، تمام اموال و دارایی‌های آنها ضبط می‌شود.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    دیگر رسانه ها