کد خبر: 695203
تاریخ انتشار :

ادامه تنش کابل و اسلام‌آباد؛ توقف ده‌ها کامیون انگور صادراتی پشت مرزهای پاکستان

ده‌ها کامیون انگور صادراتی افغانستان پشت مرزهای پاکستان درحالی متوقف شده است که تنش‌های کابل و اسلام‌آباد در پی اخراج پناهجویان افغان افزایش یافته است.

ادامه  تنش کابل و اسلام‌آباد؛ توقف ده‌ها کامیون انگور صادراتی پشت مرزهای پاکستان
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم، رسانه‌های افغانستان اعلام کردند که در ادامه وضع محدودیت‌ها بر اموال صادراتی افغانستان توسط دولت موقت پاکستان، برخی از بازرگانان و رانندگان کامیون‌ها اظهار داشتند که کامیون‌های حامل انگور پشت مرز «تورخم» متوقف مانده‌اند.

برخی از این رانندگان افزودند که بیش از 25 کامیون از 3 روز گذشته تاکنون پشت مرز پاکستان متوقف هستند.

آنها تأکید کردند: دولت موقت پاکستان به بهانه این که انگورها محصول تاجیکستان و ازبکستان هستند اجازه صادرات ندارند.

«نورالدین عزیزی» وزیر صنعت و تجارت حکومت طالبان دو هفته قبل پس از دیدار با مقامات پاکستانی گفته بود دو طرف بر حل مشکلات تاجران افغان گفتگو کردند.

به گزارش رسانه‌های افغانستان، پس از سفر این هیئت افغانستان برای دومین بار است که گذرگاه مرزی تورخم توسط دولت پاکستان مسدود می‌شود.

پیش از این نیز «خانجان الکوزی» از مسئولان اتاق مشترک تجارت و سرمایه گذاری افغانستان و پاکستان تصریح کرده بود هر نوع صادراتی که از افغانستان انجام می‌شود، برای آن گواهی رسمی صادر می‌شود.

وی گفته بود که دولت موقت پاکستان هر از گاهی به بهانه‌های مختلف برای بازرگانان افغان مشکل ایجاد می‌کند.

«ایمل شینواری» مسئول اتحادیه بازرگانان افغانستان گفته بود: انگوری که از افغانستان صادر می‌شود، با آنکه تأیید رسمی را دارد اما باز هم توسط دولت پاکستان اجازه ورود نمی‌یابد.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    دیگر رسانه ها