کد خبر: 695208
تاریخ انتشار :

احضار دیپلماتهای آمریکا، آلمان و فرانسه به وزارت خارجه جمهوری آذربایجان

دیپلماتهای آمریکا، آلمان و فرانسه به وزارت خارجه جمهوری آذربایجان احضار و درباره انتقال و جو هاتی به رسانه‌هایی در این کشور به آنها هشدار داده شد.

احضار دیپلماتهای آمریکا، آلمان و فرانسه به وزارت خارجه جمهوری آذربایجان
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، کارداران آمریکا، آلمان و همچنین سفیر فرانسه امروز سه شنبه به طور جداگانه به وزارت امور خارجه جمهوری آذربایجان احضار شدند.

بر اساس این گزارش، پایگاه خبری «ابزاس مدیا» با مشارکت سازمان های ثبت شده در این کشورها و همچنین سفارتخانه ها، عملیات مالی انجام داده است.

گفته شده که آژانس توسعه بین‌المللی آمریکا، FreedomNow، صندوق دموکراسی نو و سایر سازمان‌ها به طور غیرقانونی منابع مالی را با نقض قوانین اعطای کمک‌های بلاعوض به خاک آذربایجان منتقل کرده و به فعالیت‌های AbzasMedia کمک غیرقانونی کرده‌اند.

بر اساس قانون جمهوری آذربایجان در مورد فعالیت های کمک هزینه و موافقت نامه های کمک هزینه و موافقت نامه های کمک مالی باید طبق روال مربوطه ثبت دولتی شوند و تخصیص بودجه به پروژه های ثبت نشده نقض قوانین این کشور است.

در عین حال، بر اساس قانون رسانه‌های جمهوری آذربایجان، موضوع رسانه‌های داخلی مجاز به تامین مالی افراد حقیقی یا حقوقی کشورهای خارجی و همچنین توسط موسسات دولتی کشورهای خارجی خاطرنشان شده که، اقدامات غیرقانونی سفارتخانه های کشورهای مذکور و سازمان های آنها در خاک کشورمان، نقض کنوانسیون روابط دیپلماتیک وین است. طرف آذربایجانی این اقدام خلاف قوانین خود را به شدت محکوم کرده و تصریح کرد که این حق محفوظ است که اقدامات مقتضی را با رعایت موازین ملی انجام دهد. 

در تاریخ 31 آبان، اولوی حسنلی، مدیر سایت «ابزاس مدیا» و سیوینج عباسوف، سردبیر آن، به موجب ماده 206.3.2 (قاچاق) قانون کیفری تحت تعقیب قرار گرفتند.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    دیگر رسانه ها