کد خبر: 695219
تاریخ انتشار :

۲۰۰ شرکت خلاق، سرباز امریه می‌گیرند

معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان رئیس جمهور گفت با موافقت ستاد کل نیروی مسلح، ۲۰۰ نفر از افراد کلیدی شرکت‌های خلاق می‌توانند خدمت سربازی خود را در همان شرکت به صورت نیروی امریه بگذرانند.

۲۰۰ شرکت خلاق، سرباز امریه می‌گیرند
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش مشرق، روح‌الله دهقانی فیروزآبادی، معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان رئیس جمهور از اختصاص ۲۰۰ ظرفیت سربازی امریه برای شرکت‌های خلاق در سال جاری خبر داد. ظرفیت فعلی جذب سرباز امریه در شرکت‌های دانش‌بنیان و خلاق حدود ۱۵۰۰ نفر است.

 

طرح موسوم به طرح «سرباز فناور» در معاونت علمی و فناوری، به افراد کلیدی و حائز شرایط که در شرکت‌های دانش‌بنیان کار می‌کنند، این امکان را می‌دهد که دوره سربازی خود را به عنوان امریه در همان شرکت بگذرانند. این طرح به دنبال آن است که افرادی که روی محصول اصلی یا دانش‌بنیان شرکت کار می‌کنند و در تولید این محصولات نقش کلیدی دارند شرکت را ترک نکنند و فعالیت شرکت با اختلال مواجه نشود.

حال، معاون علمی و فناوری رئیس جمهور امکان جذب امریه در شرکت‌های خلاق را اعلام کرد و از ظرفیت ۲۰۰ نفری آن در سال جاری خبر داد. شرکت‌های خلاق، شرکت‌هایی هستند که نوآوری هسته اصلی آن‌هاست و به حل مسائلی از جنس مسائل فرهنگی و اجتماعی می‌پردازند. تولیدکنندگان انیمیشن، موسیقی، محصولات فرهنگی و هنری، صنایع دستی، بازی و اسباب‌بازی از این نوع شرکت‌ها هستند.

در اوایل سال جاری بود که دهقانی فیروزآبادی، خبر از افزایش سهمیه شرکت‌های دانش‌بنیان به ۱۰ هزار نفر در سال، با موافقت ستاد کل نیروهای مسلح داد و این یعنی، شرکت‌های دانش‌بنیان خواهند توانست سالانه ۱۰ هزار نفر نیروی امریه جذب کنند. البته این امر نیاز به اقدامات تسریع‌کننده از سوی ستاد کل نیروهای مسلح دارد.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    دیگر رسانه ها