کد خبر: 695527
تاریخ انتشار :

اسلام‌آباد مدعی شد کابل تضمین‌های ویژه‌ای در قبال « تی تی پی» داده است

سخنگوی وزارت خارجه پاکستان مدعی شد کابل تضمین‌های مشخصی درباره اقدام علیه تحریک طالبان پاکستان داده است.

اسلام‌آباد مدعی شد کابل تضمین‌های ویژه‌ای در قبال « تی تی پی» داده است
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم، «ممتاز زهرا بلوچ» سخنگوی وزارت خارجه پاکستان در یک نشست خبری اظهار داشت درخواست‌های اسلام‌آباد برای تحویل اعضای «تحریک طالبان پاکستان»(تی‌تی‌پی)، کابل انتظارات اسلام‌آباد را برطرف نکرده است.

بلوچ دراین‌باره گفت: ما بسیار ناامید هستیم که نتایجی را که از مقامات افغانستان انتظار داشتیم، ندیده‌ایم. با این حال معتقدیم کانال‌های ارتباطی باید ادامه داشته باشد و ما همچنان بر مقامات افغان تأثیر می‌گذاریم تا اقدامات مؤثری علیه این گروه‌های تروریستی انجام دهند.

سخنگوی وزارت خارجه پاکستان ادامه داد: با توجه به خواسته‌هایمان از مقامات افغانستان، تضمین‌های مشخصی به ما داده شده است. ما اکنون دوست داریم اقدامات مؤثری علیه این گروه‌ها و نتایج قابل توجه میدانی در رابطه با هر اقدامی را شاهد باشیم که علیه این گروه‌های تروریستی انجام شده یا در حال انجام است.

وی در پاسخ به پرسش دیگری درباره نشست اخیر مخالفان طالبان در روسیه و موضع پاکستان درباره احتمال آغاز یک مقاومت مسلحانه علیه حکومت کابل گفت: پاکستان همیشه خواستار صلح و گفتگو بوده و ما به طرفین توصیه می‌کنیم از ابزار نظامی برای حل اختلافات خودداری کنند و برای هرگونه اختلاف سیاسی که ممکن است داشته باشند، وارد گفتگو شوند.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    دیگر رسانه ها