کد خبر: 695569
تاریخ انتشار :

اردوغان: حماس نه سازمانی تروریستی که واقعیت فلسطین است

رییس‌جمهور ترکیه تأکید کرد که جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) نه گروه و سازمانی تروریستی که واقعیت جامعه فلسطین است و مردم با انتخابات آن را انتخاب کردند.

اردوغان: حماس نه سازمانی تروریستی که واقعیت فلسطین است
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش مشرق، «رجب طیب اردوغان» رییس‌جمهور ترکیه امروز شنبه بار دیگر با انتقاد لفظی از جنایت‌های رژیم صهیونیستی در نوار غزه اعلام کرد حماس سازمانی تروریستی نیست، حماس بیش از هر چیزی واقعیت فلسطین است و یک جزب سیاسی است و به عنوان یک حزب سیاسی در انتخابات شرکت کرده و پیروز شده است.

وی دراین‌باره گفت: وقتی برای اولین بار به آمریکا آمدم، با نمایندگان جامعه یهود دیدار کردم. ۲۰ سال پیش از من درباره حماس پرسیدند. من پاسخ دادم حماس یک سازمان تروریستی نیست. اینها صرفاً افرادی هستند که به مبارزه خود بر سر شماری از زمین هایی که موفق به کنترل آن شده اند ادامه می دهند. از سال ۱۹۴۷ تا به امروز.

اردوغان در ادامه افزود: وی افزود: من اکنون همین موضع را حفظ می کنم. من هرگز نمی توانم حماس را به عنوان یک سازمان تروریستی به رسمیت بشناسم، و مهم نیست دیگران چه بگویند، من نمی توانم حماس را این‌گونه بنامم. شما نمی توانید از ما انتظار داشته باشید که حماس را اینگونه تفسیر کنیم. در حالی که شما (آمریکا) از پ‌ک‌ک، ی‌پ‌گ و فتح‌الله گولن (سازمان‌های تروریستی در ترکیه) دفاع و آنها را میزبانی می‌کنید ودر کاخ سفید به آنها پاداش می‌دهید.»

وی همچنین گفت: ترکیه، حماس را بهتر از آمریکا می شناسد. من افراد حماس و جنبش فتح را به خوبی می شناسم، بهتر از آمریکا. حماس قبل از هر چیز واقعیت فلسطین است و در آنجا یک حزب سیاسی است و به عنوان یک حزب سیاسی در انتخابات شرکت کرد و پیروز شد.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما

دیگر رسانه ها