کد خبر: 695573
تاریخ انتشار :

حزب الله: نمی‌گذاریم هیچ معادله صهیونیستی جدیدی به زیان لبنان محقق شود

عضو شورای مرکزی حزب الله لبنان گفت که حزب الله اجازه نخواهد داد رژیم صهیونیستی هیچ دستاوردی به دست بیاورد و هیچ گونه معادله صهیونیستی جدیدی به زیان حاکمیت لبنان را تحقق ببخشد.

حزب الله: نمی‌گذاریم هیچ معادله صهیونیستی جدیدی به زیان لبنان محقق شود
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش مشرق، شیخ نبیل قاووق امروز شنبه در مراسمی در جنوب این کشور گفت: حزب الله اجازه نخواهد داد رژیم صهیونیستی هیچ دستاوردی به دست بیاورد زیرا حق لبنانی ها حضور و تحرک در سراسر خاک این کشور در جنوب است و این امر به حاکمیت کامل و کرامت ملی لبنانی ها بستگی دارد.

وی افزود: امروزه منطقه با دو روند کاهش نفوذ آمریکا و رژیم صهیونیستی و افزایش تأثیر گروههای مقاومت در منطقه مواجه است.

عضو شورای مرکزی حزب الله تصریح کرد: موضع حزب الله پس از آغاز مجدد تجاوز آمریکایی – صهیونیستی به غزه، هیچ تغییری نکرده است و همواره در خط مقدم کمک به مردم غزه بوده و خواهد بود.

شیخ نبیل قاووق با اشاره به اینکه دشمن شکست خورده و بحران زده است، تأکید کرد: دشمن تلاش می کند در این مرحله امتیازاتی به زیان حاکمیت ملی لبنان به دست بیاورد. همچنین عده ای مطالب و اهداف رژیم صهیونیستی را در داخل و خارج ترویج می کنند و خواستار اصلاح قطفعنامه ۱۷۰۱ و ایجاد یک منطقه حائل در مرزها با هدف اطمینان بخشی به شهرک نشینانی هستند که به دلیل حضور حزب الله لبنان در مرزها، نگران بازگشت به شهرک هایشان هستند، اما این افراد مطمئن باشند که ناامید خواهند شد.

شیخ نبیل قاووق تصریح کرد: خون از دستان آمریکایی ها می چکد که از جمله این خون ها، خون کودکان و بیش از ۲۰ هزار شهید غزه است. ما نمی گوییم این یک تجاوز صهیونیستی محض است، بلکه بر این باوریم که یک تجاوز مشترک آمریکایی – صهیونیستی است، زیرا آمریکا تصمیم به آغاز تجاوز گرفته است و امروزه نیز این واشنگتن است که تصمیم به از سرگیری تجاوز گرفته است. بنابراین آمریکا سرچشمه تروریسم و مسئول کلیه مشکلات و آلام و رنج های ملت های فلسطین، سوریه، عراق، یمن و لبنان است.

عضو شورای مرکزی حزب الله لبنان در پایان اضافه کرد، ملی گرایی عربی سازشگر، به غزه و ملت فلسطین خیانت کرده است، اما در لبنان ملی گرایی عربی اصیل در کنار ملت فلسطین قرار گرفته است و با جان خود و عملیات و فداکاری از آن حمایت می کند. بدین ترتیب پیروزی برای غزه رقم خواهد خورد و ما زیباترین تصویر از ملی گرایی عربی اصیل را به نمایش می گذاریم و ملی گرایی عربی ساختگی را برملا می کنیم.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    دیگر رسانه ها