کد خبر: 695919
تاریخ انتشار :

جزئیات ناگفته از ضربه سنگین حماس به ارتش اسرائیل در ۲۷ آبان/ ۱۰ کشته طی ۴ کمین در یک روز

در جریان درگیری‌های روز شنبه ۲۷ آبان در نوار غزه، نیروهای مقاومت فلسطینی توانسته‌اند یکی از بزرگترین ضربات در یک روز را به ارتش اسرائیل وارد کنند .

جزئیات ناگفته از ضربه سنگین حماس به ارتش اسرائیل در ۲۷ آبان/ ۱۰ کشته طی ۴ کمین در یک روز
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش گروه عبری خبرگزاری تسنیم، در جریان درگیری‌های روز شنبه 18 نوامبر (27 آبان) در نوار غزه، نیروهای مقاومت فلسطینی توانسته‌اند یکی از بزرگترین ضربات در یک روز را به ارتش اسرائیل وارد کنند که طی آن 10 نفر از سربازان صهیونیست از یگان‌های مختلف کشته و تعداد زیادی هم زخمی شدند.

حماس در همان مقطع، وقوع این عملیات‌ها و تحمیل چندین کشته به ارتش اسرائیل را اعلام کرد ولی از طرف ارتش اسرائیل به شدت سانسور شد.

بنا بر اطلاعات به دست آمده، این تلفات در جریان 3 کمین در شمال و یک کمین در جنوب غرب شهر غزه به ارتش صهیونیستی وارد شده است.

اسامی کشته شده‌ها: شلومو گورتونیک (از گردان 46)، ادن پروویزور (از گردان 52)،عدی مالک حرب (از تیپ ناحال)، شاخار فریدمن (از گردان 101، تیپ چتربازان)، جمال عباس (از گردان 101، تیپ چتربازان)، بنیامین مئیر ارلی (از گردان 101، تیپ چتربازان)، روعی بیور (از سپاه مهندسی رزمی)، یکیر بیتون (واحد 261)، رونی تخن (واحد 261)، خن یهلم (از واحد توپخانه)

همانطور که گفته شد، این درگیری‌ها در چند نقطه در شمال نوار غزه رخ داده و 5 نفر از این افراد در جنوب شهر غزه کشته شدند که از جمله آنها، )، روعی بیور (از سپاه مهندسی رزمی بود که در جریان شناسایی یکی زا تونل های حماس بر اثر انفجار بمب تله ای کشته شده است.

بیشتر بخوانید

جزئیات جدید از تلفات ارتش اسرائیل در 7 اکتبر؛ افسران گنبد آهنین هم کشته شدند

روز یکشنبه نیز منابع خبری وابسته به گردان‌های عزالدین قسام (شاخه نظامی حماس) اعلام کردند که 60 نفر از نیروهای ارتش اسرائیل در کمین رزمندگان فلسطینی گرفتار شدند و فلسطینی‌ها توانستند 3 بمب را در میان آنها منفجر کنند و علاوه بر این، یکی از رزمندگان حماس هم به سمت باقیمانده نفرات شلیک کرده است.

منابع اسرائیلی تاکنون تعداد کشته‌ها و زخمی‌ها را اعلام نکردند اما به نظر می‌رسد در این عملیات در که در منطقه «جُحر الدیک» در شمال نوار غزه رخ داده، تعداد زیادی از سربازان ارتش اسرائیل کشته شده باشند.

صهیونیستها از روز جمعه، پس از 7 روز آتش بس، درگیری‌ها را از سر گرفتند و اعلام کردند یکی از برنامه‌های آنها، گسترش حمله زمینی به جنوب نوار غزه است.

ارتش اسرائیل در طول نبر طوفان الاقصی (بنا بر روال همیشگی این رژیم) اخبار مرتبط با ارتش را به صورت محدود و با اعمال سانسور رسمی منتشر می‌کند و به همین دلیل اعلام تلفات نظامیان اسرائیلی با تاخیر و به صورت پراکنده اعلام می‌شود.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما

دیگر رسانه ها