کد خبر: 696176
تاریخ انتشار :

شهادت ۹۴ غیرنظامی لبنانی طی حملات دو ماهه اسرائیل

وزارت بهداشت لبنان خبر داد که از تاریخ ۸ اکتبر تا ۵ دسامبر، دست‌کم ۹۴ غیرنظامی طی حملات رژیم صهیونیستی به شهادت رسیده و ۴۰۶ نفر دیگر زخمی شده‌اند.

شهادت ۹۴ غیرنظامی لبنانی طی حملات دو ماهه اسرائیل
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش مشرق، مقامات لبنانی می‌گویند که از هشتم اکتبر (۱۶ مهر) تاکنون دست کم ۹۴ نفر در اثر حملات اسرائیل در لبنان به شهادت رسیده‌اند.

شبکه سی ان ان گزارش داد که به گفته وزارت بهداشت عمومی لبنان، دست‌کم ۹۴ نفر در نتیجه «تجاوز اسرائیل به جنوب لبنان» از ۸ اکتبر تا ۵ دسامبر در لبنان شهید و ۴۰۶ نفر زخمی شده‌اند. در گزارشی که روز چهارشنبه (دیروز) منتشر شد، این وزارتخانه افزود: ۹۲ درصد مجروحان مرد و ۹۶ درصد مجروحان لبنانی هستند.

در همین حال خبرگزاری دولتی لبنان نیز امروز (پنجشنبه) اعلام کرد که واحد مدیریت خطر بلایای لبنان تا روز چهارشنبه ۲۰۰۰۰ آواره را از روستاهای منطقه صور در جنوب لبنان ثبت کرده است. به گفته این خبرگزاری این آوارگان در بین پنج پناهگاه در شهر صور توزیع شده‌اند. هرچند هزاران نفر دیگر نیز به مناطق دیگر آواره شده و نام خود را در واحد مدیریت بلایا ثبت نکرده‌اند.

از سوی دیگر مدیریت بلایای لبنان با بیان اینکه کمبود منابع برای ارائه خدمات وجود دارد، گفته است: «نزدیک به ۴۰ روستای مرزی با اسرائیل هنوز برای بازگشت غیرنظامیان امن نیستند».

رسانه‌های محلی لبنان بامداد امروز از حملات جنگنده‌ها و پهپادهای صهیونیستی به حومه شهرک‌های «عیتا العشب» و «عیترون» در جنوب لبنان خبر دادند. شب گذشته نیز ارتش رژیم اشغالگر تعداد زیادی منور، گلوله توپخانه و مهمات فسفری به سمت «تلة الحمامص» در جنوب منطقه «الخیام» شلیک کرد

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما

دیگر رسانه ها