کد خبر: 696361
تاریخ انتشار :

سوریه وتوی آمریکا علیه قطعنامه آتش‌بس در غزه را محکوم کرد

صد آنلاین | وزارت خارجه سوریه در بیانیه‌ای وتوی آمریکا علیه قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل در خصوص برقراری آتش‌بس در غزه را محکوم کرد.

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش صد آنلاین، وزارت خارجه سوریه در بیانیه‌ای وتوی آمریکا علیه قطعنامه‌ شورای امنیت سازمان ملل که هدف اصلی آن توقف کشتار و جنایت علیه ملت فلسطین بود، محکوم کرد. 

ایالات متحده آمریکا امروز شنبه قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل متحد برای برقراری آتش‌بس فوری در غزه را وتو کرد. ۱۳ عضو شورا به این قطعنامه رأی موافق دادند. انگلیس به آن رأی ممتنع داد و آمریکا آن را وتو کرد.

 

بنابر گزارش شبکه المیادین، در بیانیه وزارت خارجه سوریه آمده است: «وتوی آمریکا نشان می‌دهد که این کشور نه تنها در جنایت علیه غزه شریک است بلکه با همدستی کامل با رژیم صهیونیستی در جنگ علیه غزه مشارکت دارد». 

در بیانیه وزارت خارجه سوریه همچنین آمده است: «یاوه‌گویی درباره حق دفاع برای اسرائیل اوج ریاکاری و در حقیقت اعطای اجازه برای تداوم کشتار است». 

حملات شدید رژیم اسرائیل در غزه بعد از عملیات طوفان‌الاقصی در روز ۷ اکتبر (۱۵ مهرماه) به شهادت بیش از ۱۷ هزار فلسطینی در غزه منجر شده که اکثر آنها غیرنظامی هستند.

این آمارها به ویژه با گسترش عملیات رژیم اسرائیل به منطقه جنوب غزه رو به افزایش هستند.

جنبش مقاومت اسلامی فلسطین حماس در روز هفتم اکتبر در پاسخ به بیش از هفت دهه اشغال فلسطین و نزدیک به دو دهه محاصره غزه و زندان و شکنجه هزاران فلسطینی عملیات موسوم به «طوفان الاقصی» را آغاز کرد.

این عملیات یکی از مرگبارترین حملات علیه این رژیم بود. مبارزان حماس در چند نقطه از حصارهای مرزی به داخل اراضی اشغالی نفوذ کردند، به روستاها یورش بردندو علاوه به هلاکت رساندن شمار زیادی از اسرائیلی‌ها، شماری از آن‌ها را به اسارت گرفتند.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما

پر بازدیدها

دیگر رسانه ها